Ігор Солодовніков: «Фотографія - це одне з моїх творчих захоплень»
У Черкаському НДЕКЦ МВС працює Ігор Солодовніков – завідувач відділу досліджень у сфері інформаційних технологій, експерт-мистецтвознавець, живописець, дослідник і фотограф. Про його мистецькі здобутки як художника, вже написано немало статей, а сьогодні, хотілося запитати у Ігоря про його захоплення фотографією.
Отже, ми дізналися багато нового і цікавого з розповіді Ігоря.
- Скажіть, як ви прийшли до фотографії?
Моя любов до фотографії почалась ще з дитинства, коли в мене з’явився мій перший фотоапарат «Смена - 8М». Значну роль в моєму житті відіграв дід - Іван Литвин, який був творчою людиною, займався фотосправою, і на сьогоднішній час являється фотохудожником, що залишив неймовірну спадщину творчих знімків, чи не найбільшу на теренах Середньої Наддніпрянщини.
Для мене фотографія, перш за все, це мистецтво, це стан душі. А мистецтво завжди підпорядковується творчим процесам. Вся творчість направлена на те, щоб зробить людей щасливими, викликати найкращі емоції в їх душі, простими але глибокими за змістом художніми категоріями. Творча фотографія базується на тих самих принципах, що інші види мистецтва, тому мені в цьому плані, як художнику, більш пощастило.
Сучасна фотографія не стоїть на місті, вона технічно змінюється, з’являється нова апаратура, нові методи обробки фотозображень у різних складних програмах, які потребують значного часу на вивчення, тому треба вчитись і вдосконалюватись.
Фотоапарат став для мене відданим другом та колегою. Куди б я не їхав, завжди маю його при собі. І тоді, коли, трапляється саме «та» мить, особливо цікава для збереження, намагаюся вчасно її зафіксувати. Нещодавно, під час відпустки, я мав нагоду подорожувати Україною, відвідавши найцікавіші місця Закарпаття, Буковини, Поділля, Середньої Наддніпрянщини. Україна вражає своєю різноманітністю ландшафтів: Карпатські гори, Наддністрянські каньйони, простори Дніпра, старовинні міста, та інші цікаві локації.
- Скажіть, а чому вам подобається фотографувати?
Я постійно відчуваю внутрішню потребу у творчості, думаю, що, насамперед, я – художник, а коли не маю можливості постійно писати живописні твори, у нагоді стає фотоапарат. От і виходить, коли ти в русі, тобто мобільний, є можливість займатися творчістю – фотографувати. Це своєрідна компенсація за втрачений час. А ще, коли дивишся на світ через об’єктив фотокамери, то помічаєш моменти, на які ти не звернув би уваги і пройшов, поспішаючи, як ми завжди робимо. Фотографія дозволяє зупинитися і побачити красу навколишнього світу, природи, людини. То чому ж не закарбувати цю гарну мить у фотознімку?
- Яким, на ваш погляд, повинен бути сучасний фотограф?
- Сьогодні сучасний фотограф – це насамперед митець, з художнім поглядом, людина, яка відчуває красу і вміє втілювати її у образи, звісно я маю на увазі творчий підхід. Він повинен не тільки фіксувати, але й творити, постійно шукати себе, свій напрям і стиль, розвиватися вдосконалюватися і не зупинятися. Вершина фотомистецтва для мене - це створення концептуальної фотографії. Маю прагнення через фотографію віднайти зв'язок з людською душою. Світлина повинна викликати глибокі емоції, зачіпати людську душу.
І на останок, хотілося б побажати Ігорю дістатися творчих вершин, натхнення і постійного вдосконалення, адже Ігореві фотозвіти в Інтернеті завжди викликають хвилю захоплень і схвальних коментарів.