Участь у VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження»
31 жовтня 2024 року в Черкаському державному технологічному університеті у змішаному форматі відбулась VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження», започаткована кафедрою історії та права. Усьоме подія об’єднала небайдужих до культурно-історичної спадщини та її збереження краєзнавців, істориків, науковців, освітян, музеєзнавців, етнографів, громадських діячів, студентів.
Конференція розпочалася з виставки плакатних робіт у межах мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА», присвяченої героїчному спротиву українського народу.
Урочисте відкриття події розпочалося зі слів вдячності Збройним силам України та вшанування пам'яті полеглих Героїв хвилиною мовчання.
Науковці обговорили актуальні питання збереження культурної спадщини, поділилися своїми дослідженнями та ідеями.
Після пленарного засідання учасники конференції працювали у секціях за трьома напрямами: історико-культурна спадщина: стан, проблеми, перспективи; роль музеїв у формуванні історичної пам’яті нації; актуальні питання історичної науки.
VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження» ставила за мету теоретичне узагальнення наукових досліджень, аналіз та розробку практичних рекомендацій щодо збереження й використання культурно-історичної спадщини, ролі музеїв в її збереженні, а також формування професійних компетенцій фахівців у сферах, пов’язаних із вивченням і дослідженням культурно-історичної спадщини.
Загалом, 85 авторів (співавторів) з України, Польщі, Німеччини, Норвегії надали 75 статей для збірника матеріалів конференції, які отримали усі учасники.
Співорганізатором конференції, вже традиційно, є Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України. У заходах взяли участь співробітники центру: завідувач відділу досліджень і сфері інформаційних технологій Ігор Солодовніков, який підготував доповідь на тему: «Критерії віднесення ікон до категорії культурних цінностей при проведенні мистецтвознавчих досліджень» та головний судовий експерт Лариса Гончар, яка підготувала доповідь на тему: «Особливості дослідження стародруків та встановлення їх атрибуції».
VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження» вчергове стала відкритою платформою для взаємного обміну думками та ідеями, напрацювання спільних практичних ідей задля знаходження, дослідження, збереження та примноження культурно-історичних цінностей нашої держави, відродження історичної справедливості, зміцнення національної свідомості та ідентичності.