Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області

Черкаська область - наймолодша серед областей України - утворена в 1954 році з околиць Київської, Вінницької, Кіровоградської та Полтавської областей. Головне місто області - Черкаси - засноване наприкінці XIII ст. як оборонний форпост, швидко набуло статусу військового містечка, оскільки зуміло витримати та знищити не одну чужоземну навалу.


Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Іллінська церква в м.Суботів

На Черкащині народилися: видатний державний, військовий та політичний діяч гетьман Б. Хмельницький, поет і художник Т. Шевченко, відомі українські письменники І. Нечуй-Левицький і М. Старицький, композитори С. Гулак-Артемовський, К. Стеценко та О. Кошиць. Відома Черкащина і родиною вчених - садівників і меценатів Симиренків.

Черкащина - край хліборобів, що розкинувся у географічному центрі України по обидва береги Дніпра на найродючіших у Європі чорноземах.

У Чигирині - столиці першої української козацької держави і резиденції гетьмана України - Богдан Хмельницький приймав послів з багатьох держав Європи. У 1995 році до 400-річчя з дня народження Богдана Хмельницького в його рідному с.Суботів створено Національний історико-культурний заповідник «Чигирин».

Гордістю області є також всесвітньо відомий дендрологічний парк «Софіївка» в м. Умань, історія якого налічує понад 200 років.

У системі органів внутрішніх справ історія експертно-криміналістичного підрозділу Черкащини як структурного підрозділу починається зі створення Черкаської області та Управління міліції в м.Черкаси (1954 рік).

На початковому етапі в Управлінні міліції було створено науково-технічне відділення, яке очолив М.А. Корнійчук.

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Корнійчук М.А.

Корнійчук Микола Артемович народився 22 квітня 1922 року в м.Чернігів. У жовтні 1940 року був призваний до лав Радянської Армії робітників і селян. У роки Другої світової війни служив механіком авіаційних приладів Чернігівського військового авіаційного училища, 2-го навчального авіаційного полку МДБ. Демобілізувався у квітні 1946 року.

У 1958 році закінчив Вищу школу міліції СРСР. З 1948 року до 1954 року працював експертом науково-технічної групи оперативного відділу УМ УМДБ Чернігівської області, а пізніше, протягом року, очолював науково-технічне відділення УМ УМДБ Черкаської області. З 1955 року до 1961 року працював старшим експертом науково-технічної групи УМ УМДБ Черкаської області. З 17 листопада 1961 року був відряджений у розпорядження УВС Закарпатської області. За плідну працю М.А. Корнійчук, окрім бойових нагород - медалей «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» і «За бойові заслуги», також нагороджений медалями «За відмінну службу з охорони громадського порядку» і «За бездоганну службу» II ступеня.

3 1961 року до 1978 року криміналістичний підрозділ очолював О.В. Мельник.

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Мельник О.В.

Мельник Олександр Володимирович народився 12 вересня 1919 року в с.Стрижівка - Вінницького повіту Кам'янець-Подільської губернії (тепер Вінницького району Вінницької області). У жовтні 1940 року вступив до лав Червоної Армії робітників і селян, де служив стрілком окремого зенітного дивізіону. У 1943 році закінчив 2-гу Чкалівську авіашколу й упродовж усієї війни був стрілком бомбардувальника 46-го авіаційного полку. У повоєнні часи Олександр Володимирович повернувся в рідне село, де піднімав зруйноване війною народне господарство. У 1950 році написав заяву про прийняття на службу в міліцію. У 1951 році був зарахований на курси підготовки експертів-криміналістів Вищої школи міліції МДБ СРСР. Після успішного закінчення курсів у 1953 році був направлений на службу в Закарпатську область, де до грудня 1956 року працював на посаді старшого експерта науково-технічної групи УМ УМВС. З грудня 1956 року до листопада 1957 року працював старшим експертом науково-технічної групи УВС Закарпатської області, а до лютого 1961 року - старшим експертом науково-технічної групи УВС виконкому Закарпатської обласної Ради депутатів і трудящих. Згідно з наказом МВС УРСР від 17.02.1961 №468 О.В. Мельника переведено в Черкаську область, де до лютого 1963 року працював старшим експертом науково-технічної групи УМ УМДБ. З лютого до травня 1963 року виконував обов'язки начальника науково-технічного відділення УОГП Черкаської області, до травня 1977 року обіймав посаду начальника науково-технічного відділення УВС Черкаського облвиконкому. З травня 1977 року до липня 1978 року виконував обов'язки начальника оперативно-технічного відділу УВС Черкаського облвиконкому.

У 1978 році звільнився зі служби в ОВС, маючи вислугу понад 32 роки.

О.В. Мельник - це людина-легенда, яка вже у мирний час, у 1957 році удостоєна бойової нагороди - медалі «За бойові заслуги». Окрім цього, О.В. Мельник має інші державні та відомчі нагороди, серед яких - орден Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалі «За взяття Кенігсберга», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.», «Двадцять років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.», «50 років Збройних Сил СРСР», «За бездоганну службу» всіх ступенів, «За відмінну службу з охорони громадського порядку», «50 років радянській міліції», «За доблесну працю», «Ветеран праці» та нагрудний знак «Відмінник міліції».

Знання і досвід експертної роботи допомогли О.В. Мельнику за короткий час організувати службу на належному рівні.

Ось яку оцінку роботи експертів дав генерал-майор міліції Григорій Сергійович Третьяков (очолював У ВС Черкаського облвиконкому з 1959 року до 1973 року) у статті «Криміналісти», надрукованій 9 жовтня 1968 року в обласній газеті «Черкаський край»:

«На території Уманського та Жашківського районів сталося кілька квартирних крадіжок. Напружену роботу довелося провести експертам-криміналістам, щоб встановити злодія-гастролера, який був затриманий представниками карного розшуку. Як були вдячні потерпілі, коли їм було повернуто викрадені речі...».

Колеги, які мали честь працювати з Олександром Володимировичем, пригадують, яка це була героїчна людина. Слова, які він написав у заяві про бажання працювати у міліції: «Все возложенные на меня обязательства буду выполнять с честью», - можуть стати гаслом роботи кожного експерта.

У 1978 році начальником оперативно-технічного відділу призначено Г. В. Битіка.

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Битік Г.В.

Битік Григорій Васильович народився 6 грудня 1937 року в с. Хоцьки Переяслав-Хмельницького району Київської області. З 1963 року упродовж п'яти років працював експертом науково-технічного відділу УВС Черкаського облвиконкому. Наступні десять років, з 1968 року до 1978 року, обіймав посаду старшого експерта оперативно-технічного відділу УВС Черкаського облвиконкому. Одночасно здобував вищу освіту, навчаючись на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, який закінчив у 1971 році. Відповідно до наказу УМВС Черкаської області УРСР від 11.07.1978 №530 о/с, Г.В. Битік очолив оперативно-технічний відділ, яким керував до листопада 1981 року.

Нагороджений медалями «За бездоганну службу» всіх ступенів, «Ветеран праці», нагрудним знаком «Відмінник міліції». Загалом мав 34 заохочення, серед яких подяки, почесні грамоти, грошові винагороди, неодноразово його портрет заносився на Дошку Пошани Управління.

Під керівництвом Г.В. Битіка експертами-хіміками було розроблено та запроваджено метод кольорового зонування «хімічних пасток», який пізніше було взято на озброєння міліцією СРСР. Він ефективно застосовується до теперішнього часу. Після виходу на пенсію Г.В. Битік працював позаштатним експертом НДЕКЦ, виконуючи почеркознавчі експертизи, останню з яких завершив за чотири дні до своєї смерті.

З листопада 1981 року до березня 1982 року обов'язки начальника оперативно-технічного відділу УВС Черкаської області виконував К.П. Работньов. У 1982 році оперативно-технічний відділ розформовується, утворюється експертно-криміналістичний відділ, який згідно з наказом УМВС Черкаської області від 30.03.1982 №250 о/с очолив К.П. Работньов.

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Работньов К.П.

Работньов Кім Порфирійович народився 25 жовтня 1936 року в с. Піщанка Ново-Шульбинського району Семипалатинської області.

Службу в ОВС розпочав у 1961 році оперуповноваженим відділу міліції Темир-Тауської міськради Карагандинської області. З 1968 року працював старшим експертом-криміналістом цього ж відділу, а з 1969 року до листопада 1972 року - старшим експертом-криміналістом Темир-Тауського міськвиконкому УВС Карагандинської області. У листопаді 1972 року очолив відділ профілактичної служби Темир-Тауського МВВС Карагандинської області. З листопада до грудня 1973 року працював інспектором кримінального розшуку УВС Черкаського облвиконкому.

У грудні 1973 року прийшов в експертну службу і до липня 1978 року працював експертом оперативно-технічного відділення УВС Черкаського облвиконкому, а з 1978 року до 1981 року - старшим експертом оперативно-технічного відділу УВС Черкаської області. З листопада 1981 року до середини березня 1982 року виконував обов'язки начальника оперативно-технічного відділу УВС Черкаської області, а у 1982 році після реорганізації підрозділу очолив експертно-криміналістичний відділ.

Після звільнення з ОВС з листопада 1986 року до жовтня 1987 року К.П. Работньов працював в експертно-криміналістичному відділі УМВС Черкаської області на вільнонайманій посаді інспектора-дактилоскопіста групи системи «Слід».

Нагороджений медалями «За бездоганну службу» І ступеня та «Ветеран праці».

Маючи гарну теоретичну підготовку та великий практичний досвід роботи в ОВС, К.П. Работньов активізував роботу експертно-криміналістичного відділу, приділяючи значну увагу питанням підбору і розстановки кадрів, їх вихованню.

Наприкінці 1983 року начальником експертно-криміналістичного відділу призначено В.П. Дідусенка.

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Дідусенко В.П.

Дідусенко Валентин Петрович народився 22 вересня 1937 року в с. Липівці Уссурійського району Приморського краю. У 1967 році після закінчення середньої московської спеціальної школи міліції РРФСР майже вісім місяців працював у карному розшуку Черкаського РВВС. Пізніше. півроку працював експертом Черкаського РВВС та майже два роки - експертом науково-технічного відділу УМВС Черкаської області. З 1975 року до 1983 року працював у штабі УМВС Черкаської області, в оперативно-технічному відділі оперативної групи міліції «Орбіта», «Західний кордон СРСР» Черкаської області, у черговій частині Черкаського РВВС, в УВС Черкаської області інженером-контролером групи оперативного і криміналістичного супроводження. Згідно з наказом УМВС України в Черкаській області від 21.11.1983 №615 о/с В.П. Дідусенка призначено начальником експертно-криміналістичного відділу, який він очолював до 1988 року. Після виходу на пенсію Валентин Петрович займався викладацькою діяльністю в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького, передаючи свої глибокі знання з криміналістики майбутнім юристам. За самовіддану плідну працю нагороджений медалями «За бездоганну службу» та «Ветеран праці».

Перебуваючи на посаді начальника експертно-криміналістичного відділу УМВС Черкаської області, В.П. Дідусенко доклав чимало зусиль як для підвищення ефективності експертного забезпечення розкриття злочинів, так і для поліпшення матеріально-технічної бази підрозділу. Зокрема, під його керівництвом підрозділ було укомплектовано криміналістичними валізами промислового виробництва, сучасною фотоапаратурою. Вперше було придбано відеокамеру та телевізор з вбудованим відеомагнітофоном «Panasonic».

Валентин Петрович, завдяки притаманним йому допитливості та професіоналізму, виховав багатьох експертів, передавши їм свій досвід, знання і вміння.

Під керівництвом В.П. Дідусенка здійснювалося забезпечення магазинів облспоживспілки спеціальним обладнанням - «хімічними пастками».

У 1981 році Центрсоюзспоживспілка та МВС СРСР прийняли спільне рішення про утворення ділянок з виготовлення та встановлення «хімічних пасток» у закладах торгівлі, банках, складах та інших організаціях. Такі ділянки існували у всіх обласних центрах СРСР, у тому числі в м. Черкаси. У березні 1982 року саме Черкаська ділянка за результатами роботи визнана найкращою в Україні. Про ефективність роботи «хімічних пасток» свідчать такі показники: за умови ефективності сигналізації в 11% ефективність «хімічних пасток» складала 20-30%. У восьми випадках з десяти спрацювання «хімічних пасток» злочинця затримували «за гарячими слідами», інколи - в інших районах області. За статистичними даними у період функціонування ділянки з виготовлення та встановлення «хімічних пасток» з 1982 року по 1992 рік розкриття крадіжок зросло майже на 50%.

Працівники ділянки за активної участі експертів постійно працювали над удосконаленням принципів роботи «хімічних пасток», а також їх маскуванням під різні предмети побутового призначення. З метою оволодіння знаннями та набуття досвіду щодо виготовлення та використання «хімічних пасток» до м. Черкаси неодноразово приїздили делегації з різних міст України, Росії та інших республік колишнього Радянського Союзу.

У 1983 році на базі Соснівського РВ м. Черкаси було створено базовий підрозділ дактилоскопічних обліків України, функції якого передбачали ведення дактилоскопічних криміналістичних обліків, а також організацію підготовки фахівців інших експертних підрозділів України із цього напряму. Упродовж наступних років на базі EKB Черкаської області систематично проводилася підготовка та перепідготовка експертів переважно із центральних областей України. Упродовж 1985-1986 рр. штат експертно-криміналістичного підрозділу значно збільшився. Якщо до цього часу експерти працювали тільки у містах Черкаси, Сміла та Умань, то вже наприкінці 1986 року посади експертів були введені ще в 12-ти міськрайвідділах області.

У 80-90-х роках значно зросли вимоги до освітнього рівня експертів, і, як наслідок, за порівняно короткий проміжок часу вже 90% працівників мали вищу або середню спеціальну освіту.

У 1990 році експертно-криміналістичний відділ реорганізовано в експертно-криміналістичне управління (ЕКУ). Зазначений період часу характеризувався низкою економічних проблем і зростанням рівня злочинності. Перед експертами, як і перед працівниками інших підрозділів ОВС, постали нові завдання, пов'язані насамперед з поширенням незаконного обігу наркотичних засобів, зростанням кількості крадіжок та злочинів із застосуванням зброї.

У цей напружений період підрозділ очолив О.Б. Благовісний.

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Благовісний О.Б.

Благовісний Олександр Борисович народився 19 липня 1952 року у с. В'язівок Городищенського району Черкаської області. Службу в ОВС розпочав у травні 1975 року, працював на експертних посадах оперативно-технічного, а згодом експертно-криміналістичного відділу УМВС Черкаської області. Одночасно навчався в Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка, який закінчив у 1979 році. Відповідно до наказу МВС України від 20.07.1988 №107 о/с очолив експертно-криміналістичний відділ УМВС Черкаської області.

У 1990 році експертно-криміналістичний відділ реорганізовано в експертно-криміналістичне управління (ЕКУ), а в 1999 році - в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр (НДЕКЦ) при УМВС України в Черкаській області. У цей час Олександр Борисович виконував обов'язки начальника НДЕКЦ, а в 2000 році очолив реорганізований підрозділ. У жовтні 2001 року звільнився з ОВС.

Під керівництвом О.Б. Благовісного впроваджена і набула розвитку товарознавча та економічна експертизи.

3 травня 2001 року, коли у штат групи економічної та товарознавчої експертизи було введено додаткові посади, розпочинається впровадження та розвиток судово-економічної експертизи. З метою запобігання злочинам, вчиненим з використанням вибухових пристроїв, у липні 1997 року в складі експертно-криміналістичного управління створено вибухотехнічний підрозділ.

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Вибухозахисний контейнер УТС-1

Вибухотехнічним підрозділом у співпраці із заводом «Строймашини» (м. Черкаси) був розроблений та виготовлений вибухозахисний контейнер УТС-1, що не мав на той час аналогів в Україні. Наприкінці 1997 року шляхом перерозподілу наявної штатної чисельності УМВС до вибухотехнічного підрозділу додатково було введено посади техніка-сапера та експерта. У 1999 році підрозділ отримав окреме приміщення.

Під час проведення оперативно-розшукових заходів почалося широке використання відеотехніки. Одним з важливих напрямів її застосування стало створення відеотеки осіб, взятих міліцією на облік.

Упровадження відеотехніки значно розширило можливості для впізнання осіб, які скоїли злочини, оскільки відеозапис надає можливість спостерігати статуру, зріст особи, її рухи і жестикуляцію, особливості зовнішності, голосу і навіть особливі прикмети. З січня 2002 року до грудня 2008 року НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області очолював С.Б. Афанасенко. Завдяки організаторським здібностям Станіслава Борисовича, його наполегливості та професіоналізму, підрозділ зміцнився технічно, значно покращилися умови праці фахівців, розширився спектр досліджень.

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Афанасенко С.Б.

Афанасенко Станіслав Борисович народився 25 лютого 1967 року в с. Глибочок Тальнівського району Черкаської області. У 1993 році закінчив Волгоградську вищу школу МВС СРСР. Справжній фахівець експертної справи і талановита людина, маючи право проведення усіх криміналістичних видів експертиз, він пройшов усі щаблі кар'єрного росту - від посади експерта міського райвідділу міліції до керівника НДЕКЦ, який очолив у січні 2002 року.

Нагороджений медалями «За бездоганну службу» II і III ступенів, за зразкове виконання вимог Присяги та статутів і високі показники в службовій діяльності його портрет було занесено на Дошку Пошани МВС (наказ МВС України від 23.11.2004 №1407).

Наказом УМВС України в Черкаській області від 31.10.2006 №608 створено відділення експертизи у сфері інтелектуальної власності та комп'ютерних технологій. Спираючись на експертну практику, напрям методично розвивається. Експерт Л.В. Валовий став одним з авторів першої в Україні методики з дослідження дисків для лазерних систем зчитування, що була затверджена 10.04.2008 Координаційно-методичною радою ДНДЕКЦ МВС України.

Активізується міжнародна діяльність. В НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області з грудня 2006 року налагоджено співпрацю з Лабораторією та науковою секцією Управління ООН по наркотикам та злочинності (далі УНЗ ООН) м. Відень, Австрія.

Відповідно до угоди Експертної служби МВС України та УНЗ ООН від 11.09.2008 ДНДЕКЦ МВС України та НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області беруть участь у міжнародній програмі з якості (International Quality Assurance Programme (IQAP), шляхом участі в міжнародних міжлабораторних випробуваннях (International Collaborative Exercise (ICE)), які організовує Лабораторія та наукова секція Управління ООН по наркотикам та злочинності (Відень, Австрія).

Міжнародна програма по забезпеченню якості діє з 1995 року і спрямована на покращення якості роботи національних лабораторій з дослідження наркотичних засобів та психотропних речовин.

У вказаній програмі в 2011 році приймали участь 103 лабораторії з 43 країн світу, в т.ч. і хімічна лабораторія відділу НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області.

У грудні 2006 року придбано хроматограф з масселективним детектором фірми «Agilent Technologies 5975 Series GS/MSD system».

У 2007 році лабораторія відділу спеціальних видів досліджень атестована на право проведення вимірювань ДП «Черкаський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації». Розпочинається підготовка до атестації інших лабораторій.

Також розпочинається підготовка Центру до акредитації за міжнародним стандартом ISO/IEC 17025-2001.

У липні 2008 року начальник відділу спеціальних видів досліджень C.B. Шкурдода пройшов спеціальний курс підготовки менеджерів з якості за програмою «Внутрішній аудит в лабораторіях за ДСТУ ISO/IEC 17025-2006. Метрологічне забезпечення лабораторій» та отримав відповідне посвідчення.

Наказом МВС України від 15.05.2009 №961 о/с начальником НДЕКЦ призначено підполковника міліції О.В. Карандася, який з лютого 2009 року по вересень 2013 року виконував обов'язки начальника цього підрозділу.

Історія виникнення криміналістики та функціонування експертних підрозділів в системі МВС Черкаської області
Карандась О.В.

Карандась Олександр Володимирович народився 25 січня 1969 року в м. Черкаси. В 1990 році закінчив Волзьке вище військове будівельно-командне училище.

З 1996 року працював у експертному підрозділі на посадах експерта-автотехніка з обслуговування Черкаського МРЕВ ДАІ, старшого експерта, головного спеціаліста відділення комплексного дослідження транспортних засобів НДЕКЦ при УМВСУ в Черкаській області, яке очолив у 2001 році.

У березні 2009 року закінчив Одеську національну юридичну академію, здобувши вищу юридичну освіту. У травні 2009 року очолив НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області.

До 1999 року обласний апарат Експертної служби області займав лише три окремих приміщення на території УМВС. У серпні 1999 року НДЕКЦ Черкаської області переведено у п'ятиповерхову будівлю Соснівського райвідділу м. Черкаси, що розташована по вул. Пастерівській, 104 у м. Черкаси, де він зайняв один з поверхів із загальною площею лабораторій і службових приміщень більше 1000 м2.

Після переїзду в нове приміщення ситуація суттєво змінилася: експерти отримали просторі, світлі кабінети, зручні лабораторії, необхідну техніку.

У 1992-1998 pp. відбулося різке зростання надходжень на ринок України легкових автомобілів закордонного виробництва, значну частину яких складали автотранспортні засоби, викрадені з країн дальнього (переважно з країн Європи і США) та ближнього зарубіжжя, а також в Україні. Крадені автомобілі реалізовувалися переважно за підробленими документами з попередньою зміною ідентифікаційних маркувань.

З метою недопущення реєстрації автотранспорту зі зміненими або знищеними номерами двигунів, шасі, кузовів, а також з фальсифікованими документами на транспортний засіб у 1997 році були створені спеціалізовані лабораторії з комплексного дослідження автотранспортних засобів та документів, що їх супроводжують (КДТЗ). У шести МРЕВ ДАІ Черкаської області почали працювати експерти з КДТЗ.

Старший експерт сектору комплексного дослідження і оцінки транспортних засобів відділу інженерно-технічних та економічних досліджень підполковник міліції І.В. Рибак тільки упродовж 2008 року виявив 14 підроблених документів на автомобілі, 14 автомобілів та 6 двигунів зі зміненими ідентифікаційними номерами.

Загалом, упродовж 1997-2008 рр. експертами було оглянуто понад 310 тис. транспортних засобів, не допущено до реєстрації 2665 транспортних засобів з фальсифікованими або знищеними номерами, встановлено 177 первинних номерів та виявлено 72 транспортних засоби з фальсифікованими номерами, що знаходилися у розшуку.

З метою підвищення ефективності експертного супроводження розкриття злочинів забезпечено належне функціонування криміналістичних картотек і колекцій, створюються інформаційно-довідкові колекції.

За допомогою криміналістичних обліків і колекцій експертного підрозділу тільки у 2008 році встановлено 244 особи, причетні до скоєння злочинів, у тому числі 60 - за злочинами минулих років, а також 29 осіб невпізнаних трупів.

Для забезпечення автоматизації дактилоскопічних обліків з 1997 року використовувалися різноманітні автоматизовані дактилоскопічні системи: «Дактомат», «Сонда 97+», «UkrDEX». У 2000 році було встановлено версію АДІС «Сонда 6», яка в 2001-2005 рр. модернізовувалася відповідно до новітніх розробок програмного забезпечення. У березні 2008 року впроваджено АДІС «ДАКТО-2000». Вагомий внесок у створення бази АДІС і проведення перевірок за дактилоскопічними обліками для встановлення злочинців зробили: старший лаборант Пудупейко Віта Миколаївна, експерт старший лейтенант міліції Остроушко Вікторія Станіславівна, начальник сектору дактилоскопічних досліджень підполковник міліції Кононенко Володимир Миколайович, старший експерт капітан міліції Горенич Альвіна Вікторівна.

Експертний підрозділ Черкаської області, здійснюючи функцію організаційно-методичного керівництва щодо експертного забезпечення розслідування і розкриття злочинів, скоєних на території області, постійно взаємодіє з іншими експертними підрозділами областей України, підрозділами МВС, органами дізнання, суду, прокуратури, іншими суб'єктами судово-експертної діяльності.

Підвищується ефективність техніко-криміналістичного забезпечення розшукових заходів та слідчих дій, переважну частину яких займають огляди місць подій.

Саме завдяки професійним діям експертів Черкащини вдається розкривати тяжкі злочини, у тому числі «за гарячими слідами».

Для створення позитивного іміджу проводиться активна робота з профілактики правопорушень та інформування населення про діяльність Експертної служби.

17 грудня 2002 року до 12-ї річниці міліції України в Черкаському обласному краєзнавчому музеї за участю працівників експертного підрозділу відкрито поновлену повноцінну наукову експозицію «Правоохоронні органи Черкащини. Історія та сучасність», присвячену розвитку правоохоронних органів Черкащини з початку XX ст. Вона налічує понад 5 тис. експонатів, серед яких є й такі, що висвітлюють діяльність Експертної служби. За час існування виставки, починаючи з 2002 року, ЇЇ відвідали понад 300 тис. жителів і гостей м. Черкаси та області, серед яких працівники УМВС, ветерани та пенсіонери ОВС, молоді фахівці, школярі, студенти навчальних закладів та громадськість Черкащини.

Нелегку службу несуть і представниці прекрасної статі, кожний третій працівник у колективі - жінка. Спільна робота нерідко поєднує і долі. Саме в цьому колективі народилися сім'ї Бугайчуків, Мар'янів.

Експертний підрозділ Черкащини пройшов звитяжний шлях свого становлення та розвитку, зазнаючи якісних змін та перетворень. Упродовж останніх десяти років штат підрозділу збільшився з 92 до 156 фахівців.

Кадровий потенціал дозволяє в цілому забезпечувати постійно зростаючі потреби у проведенні різноманітних експертних досліджень. За останнє п'ятиріччя їх кількість зросла до 19 видів експертиз та досліджень, які охоплюють 47 спеціальностей.

2011.01.30
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter