До черкаських експертів завітали старшокласники
22.05.2024 до Черкаського НДЕКЦ МВС завітали учні десятого класу Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 Черкаської міської ради.
![До черкаських експертів завітали старшокласники До черкаських експертів завітали старшокласники](/uploads/posts/2024-05/2024.05.22_0189.jpg)
З розповідей працівників Центру, старшокласники мали змогу взнати про важливість судового експерта в розкритті та розслідуванні злочинів, та про те, що «спеціальні знання» насправді тісно пов’язані із знаннями базових предметів, які вивчають у школі.
![До черкаських експертів завітали старшокласники До черкаських експертів завітали старшокласники](/uploads/posts/2024-05/2024.05.22_0190.jpg)
Отримана інформація перенесла учнів на уявне місце скоєння злочину, де криміналісти здійснюють пошук, фіксацію та вилучення слідової інформації, використовуючи вміст криміналістичної валізи.
![До черкаських експертів завітали старшокласники До черкаських експертів завітали старшокласники](/uploads/posts/2024-05/2024.05.22_0191.jpg)
Окремо діти ознайомились, що таке почеркознавча експертиза, чому дослідження почерку та підписів відносяться до найскладніших видів досліджень, а також про те, до якого віку у людини формується почерк, із чого починається його формування, згадавши, як у першому класі вчились писати з прописів. В якості експерименту двоє учнів власноруч написали рукописним та друкованим текстом одне й те ж слово, після чого діти разом шукали розбіжні ознаки почерку.
![До черкаських експертів завітали старшокласники До черкаських експертів завітали старшокласники](/uploads/posts/2024-05/2024.05.22_0192.jpg)
Далі екскурсія направилась до хімічної лабораторії, де дітям розповіли про різні види наркотичних засобів, які надходять на дослідження та який вплив на організм людини вони спричиняють.
![До черкаських експертів завітали старшокласники До черкаських експертів завітали старшокласники](/uploads/posts/2024-05/2024.05.22_0193.jpg)
Діти мали змогу заглянути в бінокуляри мікроскопу та ретельніше роздивитись об’єкти, які досліджують експерти.
Заключна частина екскурсії була присвячена ознайомленню з дослідженнями зброї та оглядом колекції зброї Центру, що зазвичай викликає захоплення та інтерес, оскільки дітям в присутності експертів-балістів дозволяють потримати зброю в руках.
![До черкаських експертів завітали старшокласники До черкаських експертів завітали старшокласники](/uploads/posts/2024-05/2024.05.22_0194.jpg)
На завершення екскурсії діти та викладачі подякували працівникам Центру за отримані позитивні емоції та цікаво проведений час.