При черговому дослідженні знову виявлено автомобіль з підробним номером двигуна

Транспортний засіб, як джерело підвищеної небезпеки та предмет, який становить велику матеріальну цінність, повинен піддаватися ідентифікації. З цією метою найважливіші вузли та агрегати позначаються індивідуальними (ідентифікаційними) номерами. Ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN-код) — це унікальний серійний номер, що застосовується в автомобільній промисловості для індивідуального розпізнавання кожного механічного транспортного засобу, причіпного транспортного засобу, мотоцикла та мопеда, визначення яких подані в міжнародному стандарті і містить певну комбінацію букв та цифр. Такі номери, призначені для ідентифікації автомобіля під час його реєстрації, перереєстрації та вказуються в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу і містяться в базі відповідних органів. Непоодинокими випадками є вчинення незаконних дій щодо зміни зазначених номерів, що в подальшому породжує для особи ряд значних клопотів.

Тільки звернувшись до кваліфікованих працівників Експертної служби Ви можете гарантувати собі покупку авто без підробленого свідоцтва про реєстрацію, змінених номерів агрегатів чи інших невідповідностей, та після подачі заяви, перевірити чи автомобіль не перебуває в розшуку.

Огляд чи дослідження номерів агрегатів транспортних засобів проводять експерти Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, що співпрацюють з сервісними центрами МВС в Черкаській області.

Один із останніх випадків виявлення підробного номеру двигуна стався 16.11.2019 в Територіальному сервісному центрі МВС №7145, що в місті Золотоноша, Черкаської області. Так, до вказаного ТСЦ із заявою про перереєстрацію автомобіля OPEL VECTRA звернувся громадянин про проведення експертного дослідження транспортного засобу і документів, що його супроводжують. Під час дослідження вказаного автомобіля судовим експертом сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Черкаського НДЕКЦ МВС, було встановлено, що номер двигуна нанесено не заводом-виробником.

При черговому дослідженні знову виявлено автомобіль  з підробним номером двигуна

Про встановлення вказаних невідповідностей експертом Черкаського НДЕКЦ МВС було повідомлено керівництво Територіального сервісного центру та відповідно, повідомлено про подію черговому чергової частини Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області. Працівники поліції, що входили до складу слідчо-оперативної групи, яка прибула на місце, вилучили даний автомобіль та доставили його на спеціальний майданчик тимчасового утримання для подальшого розслідування.

Тільки звернувшись до кваліфікованих працівників сервісних центрів Ви можете себе убезпечити від покупки авто з підробленим свідоцтвом про реєстрацію, перебитими номерами агрегатів та після подачі заяви перевірити чи автомобіль не перебуває в розшуку, також це є гарантією, що Ви не придбаєте автомобіль «двійник».

Для уникнення ризику покупки незаконного автомобіля, Вам необхідно звернутися до фахівців Експертної служби МВС, які здебільшого знаходяться в територіальних сервісних центрах МВС. Пам’ятайте про те, що покупка автомобіля вимагає чималих фінансових витрат, тому потрібно вести себе розмірено і не поспішати з придбанням вподобаного авто.

Що можна перевірити у сервісних центрах

У всіх територіальних сервісних центрах Черкаської області працюють фахівці Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Вони проводять належну перевірку транспортних засобів і надають такі послуги:

  • Дослідження ідентифікаційних номерів агрегатів ТЗ (кузова, рами, двигуна);
  • Встановлення об’єму двигуна;
  • Встановлення року виготовлення ТЗ;
  • Встановлення ринкової вартості ТЗ при укладанні договорів купівлі-продажу ТЗ;
  • Встановлення справжності реєстраційних документів (свідоцтв про реєстрацію ТЗ).

Довідка

На Черкащині до регіонального сервісного центру входять п’ять підрозділів: у м. Черкасах, м. Умані, м. Золотоноші, м. Звенигородці і м. Корсуні-Шевченківському. Графік роботи: з вівторка до п’ятниці – з 09.00 до 17.30, субота – з 09.00 до 16.15. Неділя, понеділок – вихідні.

2019.11.20
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter