Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі»
![Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі» Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі»](/uploads/posts/2023-10/solodovnikoff_0000.jpg)
12 жовтня 2023 року у Черкаському художньому музеї відкралася фотовистака завідувача відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Черкаського НДЕКЦ МВС, художника, фотографа, члена Національної спілки художників України Ігоря Солодовнікова - «Митець у творчому просторі». Це серія портетів відомих на теренах України сучасних митців, що працюють у місті Черкаси в різних галузях мистецтва: графіки, живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, фотографії та інших. П’ятдесят робіт відтворюють атмосферу творчої майстерні, не лише як місця в просторі, але місця натхнення, місця енергетичного піднесення та реалізації ідей митця притаманним саме його таланту.
Метою художніх фоторобіт є популяризація національного українського мистецтва, його представників, що стоять в авангарді сучасного суспільства як носіїв ідей гуманізму, любові, миру і добра, та мають особливе значення на етапі боротьби за незалежність держави.
![Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі» Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі»](/uploads/posts/2023-10/solodovnikoff_0005.jpg)
Автором проекту являється Черкаський художник-живописець, фотограф, член Національної спілки художників - Ігор Солодовніков, який організував та провів 11 персональних виставок в різних містах України, учасник багатьох міжнародних виставок, фестивалів та проєктів, роботи художника зберігаються у приватних колекціях в Україні, Європі та Америці.
![Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі» Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі»](/uploads/posts/2023-10/solodovnikoff_0004.jpg)
![Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі» Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі»](/uploads/posts/2023-10/solodovnikoff_0010.jpg)
Це перша фотовиставка Ігоря Солодовнікова, що дає можливість глядачам сформувати враження про автора як фотографа-портретиста. Це фотопроект, який замислювався як творча робота над втіленням образів сучасних українських митців, представників різних сфер мистецтва. Ідея та її втілення знайшла підтримку як проект у галузі культури на 2023 рік, що передбачено міською програмою виділення грантів в галузі культури м. Черкаси.
![Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі» Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі»](/uploads/posts/2023-10/solodovnikoff_0008.jpg)
Галерея фотосвітлин митців відтворена вперше в нашому місті, її відмінною ознакою є те, що фотозображення створені аналоговим способом шляхом використання плівкової фотокамери середнього формату «BRONICA-EС» та сучасних фотоплівок з використанням фотопаперу для друку. Всі світлини були відзняті в творчих майстернях митців чи в творчому просторі, який є для митця визначним з позиції втілення образотворчих ідей. Тому і мають світлини таку різноманітну атмосферу, змістовні розповіді про кожного митця, його образ та особливості творчого здобутку. Також на виставку завітала начальниця управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Валентина Шепецька.
![Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі» Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі»](/uploads/posts/2023-10/solodovnikoff_0007.jpg)
Від імені міського голови Анатолія Бондаренка Валентина Петрівна вручила Ігорю Солодовнікову Подяку міського голови за вагомий внесок у розвиток, відродження та збереження українського образотворчого мистецтва, активну участь у проведенні міських культурно-мистецьких проєктів, багаторічну плідну співпрацю, а також із нагоди Дня художника України.
![Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі» Виставка-проєкт «Митець у творчому просторі»](/uploads/posts/2023-10/solodovnikoff_0003.jpg)