Криміналісти відкривають завісу

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в Черкаській області продовжує приймати активну участь у виконанні Національної програми правової освіти населення. Вже стало традицією проведення днів відкритих дверей для вихованців навчальних закладів міста та району.

Так, нещодавно до експертів криміналістичного центру завітала учнівська молодь. Цього разу гостями експертного центру стали учні трьох шкіл Черкаського району.

Екскурсію по криміналістичному центру розпочав один з найдосвідченіших працівників експертної служби області Сидоренко Леонід Онисимович.
Криміналісти відкривають завісу

Прямуючи від одного навчального стенда до іншого, діти з захопленням слухали розповіді про можливості дослідження паперових грошей, як правильно проводити криміналістичну фотозйомку, проводити огляди місць вчинення злочинів, виявляти сліди злочинця та багато іншої цікавої інформації.
Криміналісти відкривають завісу

Далі учні завітали в навчальний клас, де експерти постійно підвищують свій професійний рівень. Діти в захваті дивились на оновлені стенди по дактилоскопії та трасології, балістичних та автотехнічних дослідженнях. Молодь з цікавістю розглядала започаткований музей фотографічних апаратів, порівнюючи старенькі фотоапарати із дзеркальними цифровими фотокамерами, які кожен з них принаймні тримав у руках.
Криміналісти відкривають завісу

В класі на учнів вже чекав один з досвідчених фахівців із дослідження зброї Олександр Крикуненко. Олександр Юрійович продемонстрував молоді найбільш відомі зразки військової зброї, що містяться в натурній колекції зброї дослідницького центру. Учні мали змогу потримати в руках автомат Калашникова та гвинтівку Мосіна, пістолети часів Великої вітчизняної війни - німецький «Вальтер» та радянський «ТТ», були тут і раритети – дамський револьвер 19 сторіччя, і сучасна зброя – чеченський автомат «Вовк».
Криміналісти відкривають завісу

Ще один напрямок досліджень, повз який пройти було неможливо – це дослідження слідів рук. Школярі власноруч за допомогою магнітних пензлів та спеціальних порошків пізнавали «секрети» виявлення слідів рук на заздалегідь підготовлених об’єктах. Учням продемонстрували «помічницю» експертів – автоматичну дактилоскопічну ідентифікаційну систему, завдяки якій експертам лише в минулому році вдалося встановити більш 300 ідентифікацій слідів рук, вилучених з місць нерозкритих злочинів.
Криміналісти відкривають завісу

На завершення екскурсії молодь завітала до хімічної лабораторії. Досвідчений фахівець в області хімічних сполук та реактивів – заступник начальника відділу спеціальних досліджень НДЕКЦ при УМВС В’ячеслав Пасічник коротко розповів про дослідження наркотичних засобів, що надходять на дослідження до черкаських експертів-хіміків.
Криміналісти відкривають завісу

Учням надзвичайно сподобалась екскурсія, яку підготували для них правоохоронці. Не приховуючи свого захоплення, діти ділились між собою враженнями від побаченого. Прощаючись з працівниками дослідницького центру, гості подякували за безліч цікавої та пізнавальної інформації, яку вони отримали. В свою чергу експерти побажали дітям успіхів у навчанні, адже якщо хтось із них в подальшому вирішить поєднати свою долю із криміналістикою та стати експертом – криміналістом, то він повинен мати міцні знання фізики, хімії, математики та інших наук.
2013.04.11
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter