КВАРТИРНІ ТА АВТОМОБІЛЬНІ КРАДІЖКИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ГОЛОВНИМ БОЛЕМ ПРАВООХОРОНЦІВ

Крадіжки з квартир та приватних будинків найбільш поширені серед посягань на особисте майно. Найчастіше злодії «працюють» вранці і вдень, коли господарі та жильці залишають свої квартири й будинки. Винахідливості крадіїв немає меж, Вони щоразу вигадують нові й нові способи скоєння злочинів. Та традиційними залишаються злом дверей, проникнення через вікна, кватирки, балкони, зривання замків і петель, а також за допомогою підбору ключів.

Часто до прикрих наслідків призводить необачність потерпілих та їхнє нехтування необхідними умовами щодо зберігання особистого майна. Зокрема, це стосується тих випадків, коли громадяни, йдучи з дому на роботу чи у справах, забувають зачиняти кватирки, вікна або залишають незамкненими двері власної оселі. Усі злочини, вважають правоохоронці, скоюються або за наводкою, або через зовнішній вигляд помешкання (дорогі двері, металопластикові вікна). Спочатку злодії виходять на розвідку: кілька днів пильнують, коли господарів не буває вдома, коли вони повертаються. Для цього в замкову шпарину вставляють спеціальні "маячки": сірники, папірці.

Тому особливе прохання правоохоронців до мешканців: укріплюйте власні двері, не економте на замках, спілкуйтеся з сусідами. Поставте квартиру під охорону. З числа квартир, які перебували під опікою Державної служби охорони, з початку року не було скоєно жодної крадіжки. Що робити, коли вас обікрали, коли Ви повернулись додому і виявили зламаними чи відчиненими двері. У такому випадку рекомендуємо:
  • Не заходити у помешкання;
  • Звернутися за допомогою до сусідів;
  • Терміново викликати міліцію;
  • Не заходячи в помешкання, перевірте, чи немає там сторонніх, наглядайте за квартирою до приїзду міліції. Коли ви побачили злочинців, але не маєте змоги їх затримати, запам'ятайте їхні прикмети, одяг, марку, номер, колір їхньої автомашини, в якому напрямку вони поїхали.
Також популярні дуже автомобільні крадіжки. Причини такої «популярності» цього виду крадіжок полягають у відносній легкості проникнення в авто, навіть при наявності сигналізації: швидкості скоєння злочину та великому діапазоні збуту викраденого. Найпоширеніші способи, якими користуються «автомобільні» злодії для вчинення злочинів є зламування замка капоту або дверцят і розбиття віконного скла. Наприклад, якщо в автомобілі не встановлена сигналізація, можна легко справитися зі штатним замком дверцят або капоту. Так, злодій помічає авто, яке знаходиться на стихійній стоянці, впевнюється у тому, що господар достатньо далеко, після чого перевіряє машину на наявність сигналізації, непомітно вдаряючи по колесу ногою або рукою по дверцятам. Замки дверцят та капоту, особливо у радянських машинах, легко ламаються ножами, ножицями, залізними учнівськими лінійками, а ще - різного роду відмичками чи шляхом підбору ключа. На все про все йде близько 15-20 секунд. Подібні крадіжки частіше за все трапляються серед білого дня при значному скупченні людей. Як правило, злодії діють настільки спокійно, що до них нікому немає ніякої справи.

Як уберегтися? У ситуації, коли не допомагає навіть сигналізація на вашому автомобілі, єдиним і найбільш надійним способом уникнути крадіжок буде не залишати цінні речі та значні суми грошей в салоні. Особливо на видному місці. Більшість спонтанних крадіжок скоюється саме через те, що автовласники самі провокують зловмисника. Потенційний злодій завжди помітить на сцдінні безпечно залишений мобільний телефон, той самий ноутбук або шкіряну барсетку, в якій, напевне, таки знаходиться кругленька сума. У громадянина з кримінальними задатками, звичайно ж, спрацює «хапальний рефлекс». На противагу автозлодіям, водіям слід виробити у себе два основні рефлекси -закривати автомобіль, виходячи з нього навіть на півхвилини та ховати або ж забирати із собою цінності з салону.

Відсоток розкриття цих злочинів хоча й покращився порівняно з минулим роком, проте залишається низьким - 60 відсотків. Приблизно стільки ж розкривається квартирних крадіжок.

Експерти відділу ТКЗ
Звенигородського РВ ОВС
НДЕКЦ при УМВС України
в Черкаській області


«Все про все» №3 (15 січня 2014)

КВАРТИРНІ ТА АВТОМОБІЛЬНІ КРАДІЖКИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ГОЛОВНИМ БОЛЕМ ПРАВООХОРОНЦІВ
2014.01.28
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter