Безпека під час здійснення покупок в Інтернеті

Безпека під час здійснення покупок в Інтернеті
"ВСЕ про ВСЕ" №14 від 13.04.2016
Останнім часом глобальна мережа Інтернет все більше входить в наше життя – важко уявити сучасний світ без Інтернет-магазинів, соціальних мереж чи форумів. Проте з розвитком різноманітних он-лайн сервісів не менш стрімко розвиваються й методи Інтернет-шахрайств. Але дотримання декількох досить простих правил дозволить користувачам значно підвищити свою безпеку при здійсненні покупок в Інтернеті.

Поради щодо безпеки

  • Остерігайтеся пропозицій, які занадто вигідні. Порівнюйте вказані ціни з цінами на схожі товари, що продаються в інших магазинах. Якщо ціни істотно відрізняються – будьте уважні: зберіть відомості про продавця та дізнайтеся про стан товару. Будьте обережні: деякі сайти імітують сайти власника бренда, копіюючи макети та використовуючи подібні зображення чи ім’я домену, що включає бренд.
  • Вивчайте невідомих продавців. Якщо ви раніше не купували в продавця, заздалегідь переконайтеся в його надійності. Наприклад, дізнайтеся про історію його компанії та перегляньте відгуки інших покупців. Сумлінні продавці зазвичай надають контактну інформацію, якою можна скористатися для вирішення проблемних питань.
  • Використовуйте спосіб оплати із захистом покупців. Значно підвищити захищеність покупки дозволить використання можливості післяплати, яку зазвичай пропонують служби експрес-доставок, що діють на території України та дозволяють застрахувати вантаж.
  • Читайте текст, указаний дрібним шрифтом. Перш ніж робити покупку, ознайомтеся з умовами доставки, гарантією та політикою повернення в цього продавця. Деякі магазини можуть пропонувати повне відшкодування, інші – стягувати комісію за повернення товару або лише надавати товарний кредит.
    Безпека під час здійснення покупок в Інтернеті
    "Визионный телегид" №15
    від 13.04.2016
  • Уникайте підозрілих сайтів. Якщо натиснувши на посилання, одразу відбувається перенаправлення на іншу сторінку, ймовірно цей сайт зламаний або містить зловмисне програмне забезпечення. Щоб упевнитися, чи завантажується правильна сторінка, стежте за адресним рядком, коли натискаєте на посилання.
  • Не вводьте особисту інформацію на підозрілих сайтах. Якщо для використання послуги чи придбання товару на сайті необхідно ввести особисті дані (пін-код до банківського рахунку, відповідь на таємні питання, паролі, тощо), не варто довіряти цьому сайту, оскільки він може використовуватись для шахрайства.
  • Використовуйте надійні паролі. Надійним буде пароль, який буде складатись не менш як з восьми різних символів (великі та малі літери, цифри). Також варто зауважити, що використання однакового паролю на різних сайтах значно знижує його надійність.
  • Вказуйте особисті дані лише за умови безпечного з’єднання. Коли ви передаєте конфіденційні дані, впевніться що в адресному рядку вказане з’єднання «https://», такий тип з'єднання забезпечує шифрування вашої інформації. В більшості сучасних веб-переглядачів в адресному рядку URL-адреса чи назва сайту відображаються зеленим кольором, якщо використовується захищене з'єднання.
  • Переконайтеся, що ви отримали саме той продукт, за який заплатили. Отримавши продукт, огляньте його, щоб упевнитися, що з ним усе гаразд. Що швидше ви виявите шахрайство, то більше буде шансів вирішити проблему на вашу користь.
Спеціаліст в галузі комп’ютерної техніки
Черкаського НДЕКЦ МВС України
Пташкін Р.Л.
2016.04.22
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter