Черкаські пошуковці знайшли останки воїнів Червоної Армії


Відгомін минулого. Черкаські пошуковці знайшли останки воїнів Червоної Армії. Відшукали їх в урочищі Зелена Брама, що на Кіровоградщині. Саме там у 41 році проходили жорстокі бої з німецько-фашистськими загарбниками. Тоді загинуло чимало наших бійців. Відтоді минулого 72 роки. Проте дотепер не всіх солдат знайдено. Наталя Кириленко детальніше.

Навесні цього року пошуковий загін Оршанця під час розкопок знайшов останки воїна-червоноармійця. Відшукали їх в урочищі Зелена Брама, що на Кіровоградщині. Біля останок пошуковці виявили «медальйон смерті», який і допоміг ідентифікувати загиблого.
Леонід Сидоренко, завідувач лабораторії проведення наукових експертиз НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області: «Тоді вдалося встановити прізвище, ім’я, по батькові. Ним виявився Григорій Сардаров, уродженець Баку».
На цьому спеціалісти не припинили пошукову діяльність. Нещодавно їхні розкопки знову увінчалися успіхом.
Леонід Сидоренко, завідувач лабораторії проведення наукових експертиз НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області: «Цього разу солдатський медальйон надійшов у магнітній капсулі, не пошкоджений. Його вдалося ретельно відкрити. Минуло 72 роки, але він зберігся добре».
Завдяки чіткому почерку ідентифікувати інформацію про ще одного загиблого солдата спеціалістам було легко. Ним виявився Фідосєєв Олексій Іванович. Допомогла в роботі фахівцям ще й спеціальна база даних «Меморіал».
Леонід Сидоренко, завідувач лабораторії проведення наукових експертиз НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області: «Інформацію про нього ми знайшли ще в банку даних. Знайшли там відкритий лист, виявили, що він – безпартійний, 1914 року народження, був ще штамп, що він зник безвісти».
Наступний завдання, яке ставлять перед собою пошуковці, – віднайти родичів загиблого воїна. Для цього спеціалісти збираються долучити своїх запорізьких колег.

ТРК ВІККА 30.07.2013
2013.08.15
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter