Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова
14 вересня у черкаському музеї «Кобзаря» відкрилася ювілейна виставка «Мистецька палітра Віктора Крючкова».
Віктор Григорович Крючков – відомий черкаський скульптор, Заслужений художник України, член Гільдії українських медальєрів та Національної спілки художників України, учасник обласних і всеукраїнських творчих виставок, фестивалів та симпозіумів, реставратор, активний учасник культурно-мистецьких проектів Черкащини.
![Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова](/uploads/posts/2022-09/2022.09.15_solodovnikoff_1.jpg)
![Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова](/uploads/posts/2022-09/2022.09.15_solodovnikoff_5.jpg)
У рамках співпраці з Черкаським НДЕКЦ МВС Віктор Крючков, як досвідчений майстер медальєрного, ювелірного мистецтва, скульптор, реставратор, фахівець у галузі фалеристики та нумізматики неодноразово надавав консультації, ділився досвідом і вирішував складні питання, що пов’язані з мистецтвознавчими дослідженнями. Експерти Черкаського НДЕКЦ привітали знаного майстра з ювілеєм, переглянули цікаву виставка та поділилися враженнями з автором.
![Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова](/uploads/posts/2022-09/2022.09.15_solodovnikoff_4.jpg)
Нинішня, ювілейна виставка присвячена Збройним Силам України. У такий спосіб Віктор Григорович висловлює свою вдячність нашим воїнам, завдяки мужності та незламності яких ми живемо й працюємо. «Якби не було ЗСУ, то не було б і нас» - так він пояснив присутнім основну ідею свого творчого проекту. За словами Віктора Григоровича Крючкова, для виставки він відібрав найцінніше: Шевченкіана, твори про Холодний Яр, Коліївщину, історичні сюжети боротьби українського народу за свободу та незалежність.
![Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова](/uploads/posts/2022-09/2022.09.15_solodovnikoff_2.jpg)
На ювілейній виставці представлено роботи майстра різних періодів творчості та різних технік виконання: графіка, медальйони, картини, мініатюрні скульптури, які відтворюють історію Черкащини й України, долю її славних синів. Родзинкою ж нинішньої виставки можна вважати одну з нових робіт Віктора Крючкова з красномовною назвою «Слава переможцям». Це не тільки сорт українських яблук, а й символ нашої перемоги, щедрого врожаю і мирного життя.
![Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова Відкрилася ювілейна виставка Віктора Крючкова](/uploads/posts/2022-09/2022.09.15_solodovnikoff_3.jpg)
Від імені міського голови Черкас Анатолія Бондаренка та всієї громади міста Віктору Крючкову вручили медаль «За сумлінну працю», відзначивши його багаторічну жертовну роботу на благо рідного міста, значний особистий внесок у культурно-мистецьке та громадське життя і у зв’язку з 75-літнім ювілеєм.
«У моїх планах – зробити меморіальну дошку в Моринцях, у Смілі виліпити і встановити портрет відомому промисловцю й меценату графу Бобринському, окрему роботу буде присвячено знаменитому польському композитору, піаністу й педагогу Каролю Шимановському, великий проєкт з увічнення Тараса Шевченка й козацтва чекає в Лисянці, – розповідає Віктор Крючков. – На жаль, втілення творчих планів гальмується війною, однак я впевнений у перемозі українського народу. Тому мрію про мир і багато працюю».