Експерти Черкаського НДЕКЦ МВС вкотре показали свою професійність та знову виявили автомобіль з підробним номером кузова

Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України застерігає громадян від легковажних рішень стосовно придбання транспортних засобів бувшим у користуванні.

Черговим прикладом стала реєстрація автомобіля марки «PEUGEOT 406» в територіальному сервісному центрі №7141, що у місті Черкаси. Під час проведення експертного дослідження судовим експертом було встановлено, що на досліджуваному транспортному засобі змінений номер кузова, шляхом видалення номерного майданчика з первинним номером кузова та наступним вварюванням в кузов іншого автомобіля металевої пластини аналогічного розміру з нанесенням на ній в кустарних умовах маркуванням. Рельєфно-цифрове позначення номера двигуна знищене корозією.

Експерти Черкаського НДЕКЦ МВС вкотре показали свою професійність та знову виявили автомобіль з підробним номером кузова

Співпробітники викликали на місце події слідчо-оперативну групу поліції Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

Виявлення подібних фактів сприяє впровадження при реєстраційних операціях обов’язкове експертне дослідження транспортного засобу. Коли чоловік купував автомобіль, візуально, ніщо у нього не викликало сумніву. При перереєстрації авто з’ясувалось, що з іномаркою не все гаразд.

Експертне дослідження базується на повному дослідженні транспортного засобу, а саме у дослідженні ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів, з метою визначення їх справжності (виявлення фактів знищення, підробки або зміни номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу, підроблення реєстраційних документів, що його супроводжують). Вказана послуга незначна за вартістю, є державною послугою, кошти за проведення якої надходять в державний бюджет України, як і кошти, які отримують територіальні сервісні центри МВС за надання державних послуг. Експертне дослідження - це послуга, яка надається експертами в територіальних сервісних центрах України і регламентується чинними законодавчими актами України.

Що можна перевірити у сервісних центрах

У всіх територіальних сервісних центрах Черкаської області працюють фахівці Черкаського НДЕКЦ. Вони проводять належну перевірку транспортних засобів і надають такі послуги:

  • Дослідження ідентифікаційних номерів агрегатів ТЗ (кузова, рами, двигуна);
  • Встановлення об’єму двигуна;
  • Встановлення року виготовлення ТЗ;
  • Встановлення ринкової вартості ТЗ при укладанні договорів купівлі-продажу ТЗ;
  • Встановлення справжності реєстраційних документів (свідоцтв про реєстрацію ТЗ).
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter