Працівники Черкаського НДЕКЦ МВС України провели екскурсію з учнями 8 класів Черкаського колегіуму «Берегиня»
В рамках підвищення престижу працівників Експертної служби 25.05.2018 працівниками Черкаського НДЕКЦ МВС України з учнями 8 класів Черкаського колегіуму «Берегиня» міста Черкаси було проведено змістовну екскурсію. Екскурсія розпочалася з ознайомчої бесіди, проведеної провідним фахівцем з наукової роботи відділу забезпечення діяльності Центу Сидоренком Л.О., який детально розповів учням про шлях розвитку Експертної служби на терені Черкащини, досягнення сьогодення та основні завдання які покладені на Центр.
Експерти центру продемонстрували зібрані колекції раритетної холодної та вогнепальної зброї. В ході ознайомлення школярів з роботою експертної служби у секторі досліджень зброї відділу криміналістичних видів досліджень головний судовий експерт Крикуненко О.Ю. узагальнено і цікаво розповів про криміналістичне дослідження зброї та слідів їх застосування, засоби і методи збирання і дослідження об’єктів, класифікацію вогнепальної зброї, загальні відомості про явище пострілу.
Заступник завідувача відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів Пасічник В.В. продовжив ознайомчу екскурсію, розповівши про основні напрямки проведення судових експертиз сектору, важливість проведення даних експертиз, продемонстрував крапельні реакції, які захопили слухачів. Учні мали змогу під мікроскопом розгледіти речовини рослинного походження, які надходять на дослідження, оглянули прилад для перегонки та очищення рідин, але найцікавішим для учнів виявилось свічення люмінофорів в УФ-світлі.
Також було проведено бесіду з профілактики наркоманії серед молоді та підлітків у школі та сім'ях. Бесіди з таких питань неодноразово проводилися під час ознайомчих екскурсій, оскільки тема наркоманії сьогодні вважається особливо актуальною, так її поширення вимагає прийняття серйозних заходів по запобіганню перетворення її на звичку як серед молоді, так і серед підлітків, адже саме ця категорія найбільш схильна до негативного зовнішнього впливу.
Такі лекційні заходи роз'яснюють підліткам шкоду і негативні наслідки знайомства з наркотиками, оскільки саме молодь і підлітки є найбільш небезпечною в плані виникнення наркотичної залежності групою населення, тому і заходи, які застосовуються для профілактики наркоманії направляються на роботу з ними. І результативність таких заходів багато в чому залежить від того, наскільки точно вони розраховані щодо профілактики на вікові особливості підлітків, уміння подати інформацію в потрібній формі і направити вплив навіть на тих, хто вже має досвід застосування наркотичних препаратів.