Увага: шахраї на дорогах!

Шахраї постійно вигадують нові схеми та прийоми, тому водії кожний день потрапляють на їхню вудку. Головна зброя крадія - впевненість у своїх діях, а також неуважність та розгубленість їхніх жертв. Крадіжки з відволіканням уваги проходять дуже швидко та настільки просто, що ошукана людина не відразу усвідомлює, що залишилася без грошей та документів. Як правило, їх здійснюють на світлофорах, великих стоянках, біля магазинів та навіть у дворах. До дверей водія підходить незнайомець, який ставить невинне питання типу: "Як проїхати до найближчої заправки?" Поки жертва відповідає, повернувши голову до співбесідника, з іншого боку відчиняються двері і його спільник забирає сумку з грішми та документами. У більшості випадків документи підкидають на те місце, де були поцуплені, а з грішми доводиться розпрощатися.

Неприємність може чекати на автомобілістів і на великих стоянках, де рух відбувається у небезпечній близькості з іншими машинами. Деякі способи аферистів вражають нахабством. Дзвінок від нібито близького родича, повідомлення про збитого пішохода та прохання привезти хабар слідчому - давно відомі факти, однак до цього часу спрацьовують. Нещодавно з’явився ще один спосіб обробки жертви: спочатку повідомляється про підставну аварію, у ході якої автомобіліст начебто зачепив проїжджаючу поруч дорогу іномарку. Причому, "звинувачений" навіть не помічає, що він в когось в’їхав, із “крутої” іномарки виходять водій та пасажир, оглядають пошкодження (зроблені раніше). Виявляється, що пасажир - бізнесмен, який запізнюється на ділові переговори. Щоб не підставити партнерів, він відсилає водія на машині з документами в офіс, а сам залишається із жертвою. Далі за звичайною схемою пропонує розійтись без звернення у страхову компанію, збитки оцінюються у чималеньку суму, за якою можна виїхати прямо зараз. Цей спосіб спрацьовує навіть з тими, кому відомі випадки шахрайства на дорогах!

Вимагати гроші можуть і хулігани у дворі. Вони вибирають автомобіль на стоянці біля дому та підганяють до нього власний, пошкоджений раніше. Дізнаються, хто його власник, і телефонують йому з погрозами, вимагаючи гроші на ремонт. Свої слова підкріпляють доказами сусідки тьоті Маші, яка бачила у вікно, як під час зупинки одна машина врізалася в іншу. А якщо жертва не згодна, починаються погрози фізичної розправи. У таких випадках потрібно просто подати заяву дільничному інспектору.

При продажу автомобіля краще купувати нову SIM-карту, щоб не давати в Інтернеті та газетах особистий номер телефону. Інакше трапляється так, що через декілька місяців колишньому власнику транспортного засобу починають приходити SMS-повідомлення від людини, котра його купила, з проханням поповнити рахунок мобільного телефону через те, що зламався десь далеко від міста і не в змозі викликати евакуатора. Не слід також підвозити сторонніх людей, це дуже небезпечно.
Якщо вас спіткало лихо на дорозі, ніколи не втрачайте голови, якими б страшенними наслідками вас не лякали. Для шахраїв головне - ошукати жертву на місці, не дозволивши їй звернутися до правоохороних органів. Тому дзвінок у ДАІ або УВС відлякає їх. Ніколи не давайте гроші на вулиці, краще всього зачиніться у машині та чекайте на міліцію.

Костянтин Бугорський,
начальник сектора №2
ВТКЗР Золотоніського MB.

"Златокрай" №7 (13.02.2014)

Увага: шахраї на дорогах!
2014.02.28
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter