БАНКИ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО КЛІЄНТІВ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ

В Україні почастішали випадки шахрайства з пластиковими картами. Причому все частіше зловмисники користуються Інтернетом. За повідомленням однієї з найбільших платіжних систем в країні, активізувалися шахраї, які під різними приводами випитували у користувачів інформацію про платіжні карти, після чого за лічені хвилини спустошували їх рахунки.

Існують кілька основних прийомів, які зловмисники застосовують для отримання відомостей про карту.

Найпоширеніший — розміщення на сайтах інформації про нібито виплати грошей, що проводяться на картку за проглядання реклами і регулярні його відвідини. Або,наприклад,власника повідомляють, що він виграв приз: для його отримання необхідно надати реквізити свого банківського рахунку.

Існують і випадки з розсилкою запитів про карткові реквізити під виглядом служби безпеки банку. Такі повідомлення часто приходять на електронну пошту українців: фінустано-ва посилається на те, що у них стався збій в комп'ютерній системі, і просить клієнтів подати йому втрачену інформацію. Такий обман отримав назву «фішинг», від англійського слова «рибалка». Шахраї грамотно підходять до вибору жертв, часто потерпілими стають утримувачі елітного пластика і карт з кредитними лімітами.

Бази майбутніх жертв шахраї формують з даних банків, що купуються у працівників, або перехоплюються під час платежів в торговій мережі (канали зв'язку не завжди захищені відповідним чином), а також збираючи інформацію про користувачів платіжних систем, що працюють в режимі інтернет-банкінгу.

Щоб не попадатися на вудку шахраїв, раджу не відгукуватися на пропозиції про швидкі заробітки, що заполонили сьогодні інтернет і потрапляють до скриньки електронної пошти. Банк ніколи не звертатиметься до клієнтів за допомогою електронної пошти. І якщо такий лист дійшов до одержувача, йому слід одразу звернутися до цієї фінансової установи.

Втім, в Україні найбільш поширені причини втрати грошей з платіжних карт — неуважність самих клієнтів. Наприклад, якщо номер коду надряпаний на самій карті, написаний на папірці, який вкладений в гаманець разом з картою. Такий гаманець, що дістався кишеньковому злодієві, дає злодієві повний доступ до карткового рахунку.

Юрій Бондаренко,
експерт-криміналіст
"Шполянські вісті" №9 31.01.2014



БАНКИ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО КЛІЄНТІВ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ
2014.02.17
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter