Актуальна технологія зберігання цифрової інформації - RAID масив

Світ навкруги нас все більше стає цифровим, особистої інформації навколо сучасної людини багато і з кожним днем її стає все більше. Оточуючі нас прилади (гаджети) дозволяють кожній людині зберігати безліч моментів свого життя та побуту в електронному (цифровому) вигляді.

Не зважаючи на розвиток хмарних сервісів (сховищ) для збереження інформації, актуальність зберігання інформації на домашньому персональному комп’ютері – не втрачається.

Експерти Черкаського НДЕКЦ МВС нагадають читачам про актуальний надійний метод організації накопичувачів інформації для подальшого надійного збереження інформації а також, можливістю пришвидшення доступу до неї - це RAID-масив.

RAID (англ. Redundant Array of Independent Disks - масив незалежних (самостійних) дисків) - технологія віртуалізації даних для об'єднання декількох фізичних дискових пристроїв в логічний модуль для підвищення відмовостійкості і продуктивності. Відповідно, мінімальна кількість необхідних дисків для побудови RAID масиву - 2, але може знадобитися і більше. Все залежить від того, який саме масив вам потрібен і для чого.

RAID 0

Принцип роботи - striping (чергування). Масив, при якому інформація розбивається на однакові по довжині блоки, а потім записується по черзі на кожен диск в структурі. Основне призначення такої системи - фактичне збільшення продуктивності в 2 рази, при цьому вам буде доступний повний обсяг усіх дисків.

Можна використовувати необмежену кількість дисків. У разі якщо диски володіють різними показниками швидкості, то кінцевий результат буде вираховуватися за найповільнішого накопичувача інформації. Дозволяє об'єднувати диски будь-якого обсягу.

Перевагою RAID 0 є організація швидкості доступу до інформації, негативною стороною є факт того що у разі несправності одного з дисків, вся наявна інформація втрачається.

RAID 1

Принцип роботи - mirroring («віддзеркалення»). Найпростіша система RAID-масивів з усіх можливих. Являє собою паралельний запис інформації з основного диска на інші - дублюючі. Продуктивність при цьому не змінюється. Має широке застосування в серверному обслуговуванні, тому що в разі виходу з ладу одного з накопичувачів, всі продубльовані дані залишаються на інших носіях. При цьому вам буде доступний обсяг лише одного вінчестера.

RAID 1 є самим простим, надійним, та дієвим способом для збереження інформації як в корпоративній сфері так і в приватній.

Всі інші види масивів є різними варіаціями перших двох. RAID 10 - поєднує в собі все найкраще з RAID 1 і RAID 0. Таким чином, вам буде потрібно мінімум 4 носія і їх кількість завжди має бути парним. В даному масиві ви отримуєте високу продуктивність і високу надійність. Однак, як у випадку і з RAID 1, вам буде доступна лише половина від загального обсягу всієї системи.

RAID 5

Сильно схожий за своїм принципом роботи з RAID 1. Тільки тепер потрібно мінімум 3 накопичувача, на одному з яких буде зберігатися продубльована інформація. В цьому випадку вам буде доступний практично весь обсяг в системі, крім одного диска з даними під відновлення. Крім того, збільшиться і продуктивність, але не в кілька разів, як у випадку з RAID 0. Основна відмінність RAID 5 від RAID 10 - це рівень надійності і доступний обсяг. Даний масив призначений для більш специфічних завдань, коли разом зібрано величезну кількість дисків.

Існують і інші види масивів, але всі вони дуже цілеспрямовані і не підходять для звичайного користувача. Описані вище схеми - використовуються в 90% випадків.

Як створити RAID-масив

Існує два способи - апаратний і програмний. У першому випадку потрібно кілька дисків підключених до материнської плати і наявність RAID-контролера. RAID - контролер може бути встановлений окремо, а може бути вже вбудований в саму материнську плату. Вбудовані RAID - контролери, як правило, мають менші можливості і потенціал, в той час вони добре підходять для приватного використання.

Актуальна технологія зберігання цифрової інформації - RAID масив
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter