Збереження зникаючих видів – справа кожного
![Збереження зникаючих видів – справа кожного Збереження зникаючих видів – справа кожного](/uploads/posts/2020-03/03.03.2020_BIOLOGY_AND_LANDYSHI_1.jpg)
В рамках співпраці з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького працівники сектору біологічних досліджень та обліку Черкаського НДЕКЦ МВС долучилися до щорічної акції «Первоцвіт», яка проводиться викладачами і студентами ННІ природничих та аграрних наук університету з метою охорони популяції підсніжника складчастого (Galanthus plicatus) в лісовому урочищі «Холодний Яр».
![Збереження зникаючих видів – справа кожного Збереження зникаючих видів – справа кожного](/uploads/posts/2020-03/03.03.2020_BIOLOGY_AND_LANDYSHI_2.jpg)
Завдяки захисту цієї червонокнижної рослини від браконьєрів та недобросовісних туристів, який триває дев’ятнадцятий рік поспіль, вдалося відновити популяцію підсніжника складчастого на Черкащині та забезпечити його розростання на значній площі.
![Збереження зникаючих видів – справа кожного Збереження зникаючих видів – справа кожного](/uploads/posts/2020-03/03.03.2020_BIOLOGY_AND_LANDYSHI_3.jpg)
Незаконне придбання та збут квітів з Червоної Книги України та погіршення середовища їх зростання обкладається штрафом від 510 до 1700 гривень з конфіскацією рослин. Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення: підсніжники – від 49 до 62 гривень, черемша (цибуля ведмежа) – 62 гривні, шафрани (крокуси), сон трава – від 37 до 62 гривень залежно від виду.
![Збереження зникаючих видів – справа кожного Збереження зникаючих видів – справа кожного](/uploads/posts/2020-03/03.03.2020_BIOLOGY_AND_LANDYSHI_4.jpg)
![Збереження зникаючих видів – справа кожного Збереження зникаючих видів – справа кожного](/uploads/posts/2020-03/03.03.2020_BIOLOGY_AND_LANDYSHI_5.jpg)
Що може зробити кожен для збереження підсніжників? Не зривати рослини! Не купувати! У випадку фактів незаконного продажу – викликати поліцію.
Не будьте байдужими, адже збереження довкілля – справа не тільки екологів.