Участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції
На базі Черкаського державного технологічного університету 10–11 жовтня 2019 року відбулася Друга Всеукраїнська конференція «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження».
На запрошення ректора Черкаського державного технологічного університету Олега Григора у конференції прийняли участь працівники Черкаського НДЕКЦ МВС: завідувач відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Ігор Солодовніков та головний судовий експерт відділу Лариса Гончар.
Мета конференції - зібрати разом науковців, експертів, мистецтвознавців, представників музеїв, аспірантів, студентів для вивчення досвіду, обговорення, розробки та дослідження традицій збереження культурно-історичної спадщини України.
Експерт-мистецтвознавець Ігор Солодовніков виступив з доповіддю на тему: «Встановлення автентичності та ознак культурних цінностей при дослідженні предметів фалеристики».
Учасники конференції обговорили широке коло питань, пов’язаних з проблемами збереження національної культурно-історичної спадщини, використання її пізнавально-виховного потенціалу у навчально-виховному процесі та просвітницькій роботі.
Досвідом з дослідження рідкісних об’єктів нумізматики поділився завідувач кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін, керівник навчально-наукової лабораторії експертизи культурно-історичних цінностей Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, професор Олександр Потильчак. Він зробив доповідь на тему: «Рідкісний тип наслідування дирхему хана Токтамиша з князівським знаком Володимира Ольгердовича».
Не менш цікавими та змістовними були доповіді директора Державного архіву Черкаської області, кандидата історичних наук, доцента Тетяни Клименко, яка розповіла про документальну спадщину Черкащини, аспірантка кафедри філософських і політичних наук Черкаського державного технологічного університету, провідний науковий співробітник відділу збереження і обліку фондів Черкаського обласного художнього музею Марина Бугеря розкрила тематику збереження і розвитку музичної культури України в контексті творчості українського бандуриста С.В. Баштана. А заступник директора Кам’янського державного історико-культурного заповідника з наукової роботи Таміла Чупак із задоволенням розповіла про реалізацію грантового проекту в інноваційній діяльності музейного закладу (з досвіду роботи Кам’янського державного історико-культурного заповідника).
Матеріали конференції видано окремим збірником.