Участь працівників Черкаського НДЕКЦ у засіданні Міжнародного Криміналістичного Конгресу
05 грудня 2017 року в музеї Української революції 1917-1921 років у м. Києві відбулося засідання Міжнародного Криміналістичного Конгресу: «Степан Пилипович Гик - фундатор української криміналістичної науки: історія, теорія, практика».
У роботі Конгресу приймала участь родина Степана Гика, яка приїхала із Сполучених Штатів Америки - донька з чоловіком та онука.
До початку засідання Конгресу авторським колективом була видана книга про Степана Гика.
На засідання Конгресу був запрошений провідний фахівець з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності Черкаського НДЕКЦ МВС України Сидоренко Л.О.
Донька Степана Гика, Наталія, подарувала книгу про свого батька з дарчим написом.
На жаль, широкому загалу криміналістів України до цього часу було практично невідоме ім’я Степана Гика. Завдяки старанням авторського колективу, ми можемо коротко познайомитися з цією видатною людиною.
Степан Гик народився у 1912 році на Галичині, у містечку Добромиль, яке входило тоді до складу Австро-Угорщини (тепер Старосамбірський район Львівської області). Після закінчення у 1931 році Перемишльської гімназії чотири роки навчався на факультеті права Львівського університету.
Після закінчення університету, протягом п’яти років працював правником у Перемишлі та Білостоці.
З метою отримання вченого ступеня правника, Степан Гик, у 1945 році поступив до мюнхенського Українського вільного університету (УВУ), де через два роки отримав диплом доктора права. Там же, у 1948 році він видав посібник «Криміналістика» українською мовою.
Ця книга, яка мало відома сучасним фахівцям, структурно складалася з двох частин: загальної і подрібної та показника літератури.
В загальній частині, зокрема, розповідається про «нові досягнення інших дисциплін: медицина, хімія, техніка тощо».
Також у книзі описані основні постулати науки кримінології, до якої, на думку автора, входила криміналістика. Значна увага приділяється огляду місця злочину, слідам правопорушення та методики розслідування окремих видів злочинів.
Працюючи в університеті, доцент Гик одночасно навчався і на медичному факультеті Ельвангенського університету, який закінчив у 1949 році.
У квітні 1950 року у подружжя Гиків емігрувало до США.
Родина Гиків щедро жертвувала кошти на українські культурно-освітні проекти як у США, так і Німеччині. Зокрема, вони пожертвували 10 тис. доларів на щорічні стипендії студентам та викладачам Українського вільного університету.
4 лютого 1981 року Степан Пилипович Гик трагічно гинув у автомобільній катастрофі у місті, в якому прожив останні роки свого життя. Доньки Наталка та Софія продовжили лікарську династію, успадкувавши справу батьків.