Поради як захистити своє майно від злочинних посягань

Проблема боротьби з квартирними крадіжками упродовж останніх років є однією з найактуальніших в оперативно-службовій діяльності оперативних і профілактичних служб УМВС та органів внутрішніх справ регіону. Крадіжки майна займають значне місце в структурі приватно-майнової злочинності, у переважній більшості вони перестали мати характер експромту, а готуються заздалегідь.

За часту зловмисники проникають до помешкання громадян різними способами, наприклад за допомогою підбору ключа чи зламу дверей та запірних пристроїв. Також «непрохані гості» можуть проникнути до помешкання через незачинене вікно чи кватирку.

Щоб захистити своє майно від злочинних посягань необхідно завжди дотримуватись правил безпеки. По-перше, ніколи не залишати ключі від вхідних дверей під килимком. Мешканці перших та останніх поверхів, виходячи з квартири, не повинні залишати відкритими вікна, кватирки та двері балконів. Необхідно обладнати вхідні двері оптичним пристроєм та ланцюжком. Якщо ви від’їжджаєте на деякий час з місця проживання, передайте родичам на збереження коштовні речі, а також домовтесь щоб вони доглядали за вашим житлом та постійно виймали з поштової скриньки кореспонденцію. Будьте пильними та обережними, коли до вашого домоволодіння намагаються потрапити особи, які представляються працівниками соціальних або державних служб. Не відчиняйте відразу двері, тримайте їх на запобіжному ланцюжку та вимагайте службове посвідчення візитерів.

У випадку, коли ви повернулися додому і побачили, що двері у ваше помешкання відчинені, негайно зателефонуйте в міліцію і повідомте про це. До прибуття слідчо-оперативної групи не торкайтесь ні до чого руками та не допускайте в квартиру сторонніх осіб адже це може зашкодити пошуку речових доказів, які могли залишити зловмисники.

Будь-яка слідова інформація допоможе в найкоротший термін виявити злочинців та притягти їх до відповідальності!

2013.11.11
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter