Відділ комп'ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень

Завідувач відділу: Обруч Юрій Юрійович


Комп’ютерно-технічна експертиза – це дослідження технічних властивостей цифрового обладнання (комп’ютерів, накопичувачів інформації, мобільних телефонів тощо) та програмного забезпечення з метою отримання фактичних даних, що відносяться до обставин скоєного злочину або предмету цивільного позову. Експертиза дозволяє виявити істотні ознаки злочину (інциденту) і створити цілісну доказову базу шляхом дослідження інформації.

Завданнями, що вирішуються в рамках проведення комп’ютерно-технічної експертизи є:

  • встановлення виду (типу, марки), властивостей апаратного засобу, а також його технічних і функціональних характеристик;
  • встановлення фактичного стану і працездатності апаратного засобу;
  • виявлення і дослідження функціональних властивостей, а також налаштувань програмного забезпечення, часу його інсталяції;
  • виявлення потрібної інформації, встановлення її властивостей та виду відображення в комп’ютерній системі;
  • відновлення видаленої та зашифрованої інформації на різного виду носіях;
  • виявлення ознак діяльності шкідливого програмного забезпечення;
  • виявлення слідів активності в мережі Інтернет, змісту електронного листування, історії обміну повідомленнями у програмах для спілкування та інше.

Об’єктами комп’ютерно-технічної експертизи є як апаратні засоби (системні блоки комп’ютерів та їх комплектуючі, сервери, ноутбуки, жорсткі диски, флеш-накопичувачі, модеми, маршрутизатори та ін.), так і програмні продукти (комп’ютерні програми, бази даних тощо).

Експерти Черкаського НДЕКЦ МВС України мають в своєму розпорядженні сучасні програмні та апаратні засоби для повного та всебічного дослідження фактично будь-яких сучасних носіїв цифрової інформації, комп’ютерного обладнання чи мобільних пристроїв.

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості об’єктів, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців, які проводять судово-комп’ютерно-технічні експертизи та дослідження. Орієнтовний термін проведення становить:

  • для судових експертиз - до 30 днів;
  • для експертних досліджень - до 10 днів.

Вартість проведення експертиз та досліджень визначається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 №724.

Більш детальну інформацію можна отримати за безкоштовною консультацією безпосередньо із експертом відділу комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Черкаського НДЕКЦ МВС України за адресою: м. Черкаси, вул. Пастерівська, 104 або за телефоном +38 (0472) 317 333.

Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter