Попередження для громадян, які планують придбати транспортний засіб!

Перевірка автомобіля перед покупкою – це не просто бажана, а обов’язкова та необхідна процедура, і, здавалось, все і всі чудово це розуміють. Більш того, кожен покупець автомобіля впевнений в своїх знаннях на всі сто. Однак, статистика та життєва практика безпристрасні, непідкупні, і що саме головне, об’єктивні – обманутих покупців величезна кількість.

В алгоритмі перереєстрації транспортного засобу обов'язковим кроком є його експертне дослідження (крім нових автомобілів). Мета такого дослідження - звірення ідентифікаційних номерів і перевірка реєстраційних документів, визначення їх достовірності, за результатом чого власник автомобіля отримує висновок експертного дослідження. Це стосується і автомобілів привезених із-за кордону, адже поверхнева перевірка їх на кордоні, це зовсім не гарантія їх законності.

Останній випадок виявлення автомобіля із зміненим номером кузова привезеного із-за кордону стався 07.04.2021 в Територіальному сервісному центрі МВС України № 7145, що в місті Золотоноша, Черкаської області. Громадянин П. звернувся з заявою про реєстрацію автомобіля Volkswagen Jetta. Під час дослідження автомобіля та його реєстраційних документів судовим експертом сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Черкаського НДЕКЦ МВС було встановлено, що номер кузова змінений шляхом вварювання номерної панелі з іншим номером.

Про встановлення вказаної невідповідності судовим експертом було повідомлено до Територіального сервісного центру та відповідно, повідомлено про подію черговому чергової частини Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області. Автомобіль було вилучено на штрафмайданчик для подальшої перевірки. Враховуючи практику попередніх схожих випадків, такий автомобіль власнику складно повернути та тягне за собою ряд негативних наслідків.

Попередження для громадян, які планують придбати транспортний засіб!
Маємо надію, що дана інформація вплине на Ваше рішення при придбанні транспортного засобу. Будьте обачними!

Що можна перевірити у сервісних центрах

У всіх територіальних сервісних центрах Черкаської області працюють фахівці Черкаського НДЕКЦ. Вони проводять належну перевірку транспортних засобів і надають такі послуги:

  • Дослідження ідентифікаційних номерів агрегатів ТЗ (кузова, рами, двигуна)
  • Встановлення об’єму двигуна
  • Встановлення року виготовлення ТЗ
  • Встановлення ринкової вартості ТЗ при укладанні договорів купівлі-продажу ТЗ
  • Встановлення справжності реєстраційних документів (свідоцтв про реєстрацію ТЗ).
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter