В черговий раз виявлено підроблене свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу працівниками Черкаського НДЕКЦ МВС

Державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків та проводиться з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства.

Посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є основними документами, що забезпечують право громадян на керування автомобілем та облік транспортних засобів. Вони є необхідними при передачі права власності на транспортний засіб. Саме тому до цих документів висуваються підвищені вимоги щодо рівня їх захисту від підробки, використовуються нові технології їх виготовлення, які не можуть бути легко відтворені, а наявні ознаки дають змогу оперативної перевірки документа.

Кваліфіковану перевірку свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу здійснюють судові експерти сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Черкаського НДЕКЦ МВС, що співпрацюють з сервісними центрами МВС в Черкаській області. Неодноразово, завдяки їх високій професійній підготовці було виявлено бланки документів свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу, що не відповідають бланкам, які знаходяться в офіційному обігу, а відповідно є незаконними.

Останнім із прикладу виявлення є випадок, що мав місце 10.06.2020. До Територіального сервісного центру МВС України № 7143, що в місті Звенигородка, Черкаської області, з заявою про реєстрацію автомобіля Ford Sierra звернувся місцевий житель. Під час дослідження реєстраційних документів вказаного автомобіля судовими експертами сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Черкаського НДЕКЦ МВС було встановлено, що бланк документа свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу не відповідає бланкам, які знаходяться в офіційному обігу.

В черговий раз виявлено підроблене свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу працівниками Черкаського НДЕКЦ МВС

Про встановлення вказаних невідповідностей судовим експертом Черкаського НДЕКЦ МВС було повідомлено керівництво Територіального сервісного центру та відповідно, повідомлено про подію чергового чергової частини Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

Нагадуємо, що законом передбачено кримінальну відповідальність за підробку документів, їх використання. Зокрема, частина 1 статті 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) передбачає покарання штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Що можна перевірити у сервісних центрах

У всіх територіальних сервісних центрах Черкаської області працюють фахівці Черкаського НДЕКЦ МВС. Вони проводять належну перевірку транспортних засобів і надають такі послуги:

  • Дослідження ідентифікаційних номерів агрегатів ТЗ (кузова, рами, двигуна);
  • Встановлення об’єму двигуна;
  • Встановлення року виготовлення ТЗ;
  • Встановлення ринкової вартості ТЗ при укладанні договорів купівлі-продажу ТЗ;
  • Встановлення справжності реєстраційних документів (свідоцтв про реєстрацію ТЗ).
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter