ОЦІНОЧНО-БУДІВЕЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА

ОЦІНОЧНО-БУДІВЕЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА

У Черкаському НДЕКЦ МВС проводяться судові оціночно-будівельні експертизи та експертні дослідження за експертною спеціальністю 10.10 «Визначення оціночної вартості будівельних об'єктів і споруд».

Судову оціночно-будівельну експертизу призначають під час розслідування кримінальних проваджень щодо злочинів проти власності, злочинів у сфері господарської діяльності, злочинів у сфері службової діяльності та діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг та розгляду господарських і цивільних справ.

Оціночно-будівельна експертиза ‒ це один із видів інженерно-технічної експертизи, який представляє собою кропітку та трудомістку роботу. Її сутність полягає в дослідженні стану квартир, будинків, споруд, їх частин та інших об’єктів будівництва і призначається з метою визначення їх вартості в існуючому стані. У висновку експерта оціночно-будівельної експертизи вказується обґрунтована вартість, на яку можна посилатись у випадку конфлікту чи спору.

Крім того, за вказаним видом досліджень в Черкаському НДЕКЦ МВС України на платній основі проводяться експертні дослідження на замовлення фізичних та юридичних осіб, сторін судового розгляду у цивільних, господарських, адміністративних провадженнях.

Основними завданнями оціночно-будівельної експертизи є:

  • визначення різних видів вартості поліпшень земельних ділянок (будівель та їх частин, споруд, передавальних пристроїв тощо);
  • визначення відповідності виконаної оцінки нерухомого майна (поліпшень земельної ділянки) вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, методології, методам, оціночним процедурам.

Аналіз судово-експертної практики свідчить, що у переважній більшості випадків звернення замовників щодо проведення оціночно-будівельної експертизи та експертного дослідження стосується вирішення наступних питань:

  • яка вартість (зазначається вид вартості: ринкова, залишкова, ліквідаційна, вартість ліквідації, спеціальна, інвестиційна тощо) об’єкта нерухомого майна (зазначається об’єкт: будівля, приміщення, квартира, споруда тощо)?
  • яка вартість (зазначається вид вартості: ринкова, залишкова, ліквідаційна, вартість ліквідації, спеціальна, інвестиційна тощо) частки (зазначити частку: 1/2, 1/4 тощо) об’єкта нерухомого майна (зазначається об’єкт: будівля, приміщення, квартира, споруда тощо)?
  • чи відповідає виконана оцінка нерухомого майна (зазначається об’єкт) вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, методології, методам, оціночним процедурам?

Усі зазначені питання на високому професійному рівні вирішуються експертами сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Черкаського НДЕКЦ МВС.

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості об’єктів, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців, які проводять судові будівельно-технічні експертизи та дослідження. Орієнтовний термін проведення становить: для судових експертиз - до 30 днів, для експертних досліджень - до 10 днів, вартість проведення експертиз та досліджень визначається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1098.

Більш детальну інформацію можна отримати за безкоштовною консультацією безпосередньо із експертом сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Черкаського НДЕКЦ МВС за адресою: м. Черкаси, вул. Пастерівська, 104 або за телефоном +38 (0472) 39-36-10, електрона адреса: cherkasy@dndekc.mvs.gov.ua.

Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter