Будівельно-технічна експертиза

Будівельно-технічна експертиза

У Черкаському НДЕКЦ МВС проводяться судові будівельно-технічні експертизи та експертні дослідження за експертною спеціальністю 10.6 «Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів».

Судова будівельно-технічна експертиза полягає в проведенні досліджень та наданні судовим експертом висновку з питань, які потребують спеціальних знань у галузі будівництва, з метою встановлення обставин, які підлягають доказуванню у конкретній справі (цивільній, господарській, адміністративній) або у кримінальному провадженні.

Крім того, за вказаним видом досліджень на платній основі проводяться експертні дослідження на замовлення фізичних та юридичних осіб, сторін судового розгляду у цивільних, господарських, адміністративних провадженнях.

Основними завданнями будівельно-технічної експертизи є:

 • визначення відповідності виконаних будівельних робіт та побудованих об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд тощо) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва;
 • визначення відповідності окремих елементів об'єктів нерухомого майна, конструкцій, виробів та матеріалів проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва;
 • визначення та перевірка обсягів та вартості виконаних будівельних робіт і складеної звітної документації проектно-кошторисній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва;
 • визначення вартості будівельних робіт, пов'язаних з переобладнанням, усуненням наслідків залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу тощо;
 • визначення можливості розподілу об'єктів нерухомого майна, розробка варіантів розподілу. Аналіз судово-експертної практики свідчить, що у переважній більшості випадків звернення замовників щодо проведення будівельно-технічної експертизи та експертного дослідження стосується вирішення наступних питань:
 • чи відповідають виконані будівельні роботи проектній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва?
 • чи відповідають об'єкти (будівлі, споруди тощо) проектно-технічній документації на їх будівництво (ремонт, реконструкцію) та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (містобудівним, протипожежним, санітарно-гігієнічним тощо)?
 • чи відповідають виконані будівельні роботи (або окремі елементи об'єктів нерухомого майна, конструкції, вироби, матеріали тощо) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, стандартам, технічним умовам тощо)?
 • який перелік та об'єми фактично виконаних будівельних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції)?
 • яка вартість фактично виконаних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції) об'єктів?
 • чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції) об'єктів обсягам та вартості, визначеним проектно-кошторисною або звітною документацією?
 • до якого виду робіт (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт тощо) належать фактично виконані будівельні роботи на об'єкті?
 • чи є об'єкт (результат виконання робіт) нерухомим майном?
 • який ступінь будівельної готовності незавершеного будівництвом об'єкта?
 • який технічний стан (ступінь фізичного зношення) об'єкта нерухомого майна (будівлі, споруди тощо)?
 • яка вартість ремонтно-будівельних робіт (розмір завданої матеріальної шкоди), проведення яких необхідне для усунення пошкоджень унаслідок залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу тощо?
 • чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва розділити (виділити частку) об'єкт нерухомого майна відповідно до часток співвласників (вказати частки)?
 • які варіанти розподілу (виділення частки) об'єкта нерухомого майна можливо визначити відповідно до часток співвласників (вказати частки) та вимог нормативно-правових актів?

Усі зазначені питання на високому професійному рівні вирішуються експертами сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Черкаського НДЕКЦ МВС.

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості об’єктів, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців, які проводять судові будівельно-технічні експертизи та дослідження. Орієнтовний термін проведення становить: для судових експертиз - до 30 днів, для експертних досліджень - до 10 днів, вартість проведення експертиз та досліджень визначається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1098.

Більш детальну інформацію можна отримати за безкоштовною консультацією безпосередньо із експертом сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Черкаського НДЕКЦ МВС за адресою: м. Черкаси, вул. Пастерівська, 104 або за телефоном +38 (0472) 39-36-10, електрона адреса: cherkasy@dndekc.mvs.gov.ua.

Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter