Роль авто-технічної експертизи у розкритті злочинів

У всіх країнах світу дорожньо-транспортні пригоди давно становлять серйозну проблему в громадській та економічній сферах життя, адже можуть призвести до негативних суспільних наслідків. Здебільшого ДТП викликані порушенням правил дорожнього руху або вимог технічної експлуатації транспортних засобів. Дослідженням умов та причин, які сприяли виникненню ДТП, займається спеціально уповноважена на те особа бо експерт автотехнік. Він дає оцінку події з метою відтворення умов виникання дорожньо-транспортної пригоди, така оцінка складає одну із задач автотехнічної експертизи.
Роль авто-технічної експертизи у розкритті злочинів

Отже, судова експертиза — це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства (стаття 1 Закону України «Про судову експертизу»). Виходячи з цього визначення, в загальному випадку експертизою називають дослідження будь-яких матеріальних об'єктів, процесів, явищ, яке провадиться за чиїмось дорученням спеціалістом у певній галузі знань (експертом) для вирішення питання, яке відноситься до цієї галузі, з представленням мотивованого висновку. Експертиза, яка провадиться в галузі судочинства, називається судовою експертизою.
Роль авто-технічної експертизи у розкритті злочинів
Судова автотехніка — нова галузь знань. Вона почала формуватися у зв'язку із потребами слідчої та судової практики у вирішенні технічних питань, які виникають під час розслідування і судового розгляду справ про порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів. Базовими науками судової автотехніки є група автомобільно-дорожніх дисциплін (теорія автомобіля, конструкція автомобіля, мотоцикла та інших транспортних засобів, організація дорожнього руху, транспортна психофізіологія тощо).
Роль авто-технічної експертизи у розкритті злочинів
Предмет судової автотехніки складають технічні закономірності виникнення і динаміки ДТП, методи і методики дослідження її технічної сторони. Таким чином, під судовою автотехнічною експертизою слід розуміти дослідження дорожньо-транспортної пригоди, яке виконується експертом авто-техніком за дорученням особи, яка провадить дізнання (слідчого, прокурора, судді або суду) з метою вирішення питань, які мають значення для вирішення кримінальної, цивільної чи адміністративної справи, пов'язаної з цією пригодою, якщо для відповіді на ці питання необхідні знання в галузі судової автотехніки.
Розслідування та судовий розгляд кримінальних, цивільних та адміністративних справ, що пов'язані із вчиненням ДТП, як правило, неможливі без проведення автотехнічних експертиз. Тому такий вид експертизи широко використовується при розкритті злочинів.
2013.02.20
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter