У ЧЕРКАСЬКОМУ НДЕКЦ МВС ПРОЙШОВ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ ДЛЯ ІНСПЕКТОРІВ СЛІДЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ ГУНП В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ
З метою удосконалення спеціальних знань та навичок, які застосовуються під час проведення оглядів місць подій, належного виявлення, фіксації, вилучення та упакування слідів та речових доказів на місці події, можливості їх попереднього дослідження, порядку призначення судових експертиз та доцільності вирішення окремих питань, 11 листопада 2019 року на базі Черкаського НДЕКЦ МВС проведено семінар-тренінг для інспекторів-криміналістів слідчих підрозділів ГУНП в Черкаській області на тему «Актуальні питання виявлення та вилучення слідової інформації під час оглядів місць подій».
До участі в семінар-тренінгу були залучені інспектори Монастирищенського, Христинівського та Тальнівського відділень поліції та Черкаського, Смілянського, Золотоніського, Звенигородського, Уманського відділів поліції ГУНП в Черкаській області, представники СУ ГУНП в Черкаській області.
Зі вступним словом до учасників семінару звернувся заступник директора Черкаського НДЕКЦ МВС Бугайчук Олександр Іванович, який наголосив на важливості якісного проведення оглядів місць подій та використання вилученої слідової інформації в розкритті та розслідуванні злочинів на стадії досудового слідства.
Після вступного слова, роботу семінар-тренінгу розпочав заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Черкаського НДЕКЦ МВС Кожевніков Валерій Вікторович.
Оскільки кожен огляд місця події розпочинається із фотозйомки, початок занять був пов'язаний із особливостями фотозйомки на місці події. Учасникам було змодельовано незвичні умови місця події, наприклад, обмежені в просторі або навпаки – місце події, межі якого неможливо встановити, та запропоновано, як максимально ефективно провести фотозйомку під час таких оглядів.
Учасники тренінгу мали змогу задавати запитання щодо виявлення традиційних слідів на місці події, таких як сліди рук, взуття, рукавичок, транспортних засобів тощо.
Для надання роз’яснень щодо виявлення біологічних слідів та мікрооб’єктів на місці події, роботу семінару продовжила завідувач сектору біологічних досліджень та обліків Центру Мосіюк Катерина Василівна.
Враховуючи те, що інспекторів на місцях залучають до оглядів місць подій, пов’язаних із виявленням та вилученням наркотичних засобів, завідувач сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Центру Король Костянтин Петрович роз’яснив учасникам питання фіксації та упакування подібних об’єктів.
Окремим питанням було розглянуто особливості проведення оглядів місць подій за різними видами злочинів. На прикладах проведення оглядів за резонансними та особливо тяжкими злочинами, на які раніше залучалась криміналістична лабораторія Центру, Кожевніков В.В. роз’яснив алгоритми дій на місці події за фактами вбивств та розбійних нападів на відкритій місцевості та в приміщенні, окремо зупинився на оглядах місць скоєння різних видів самогубств та виявлення невпізнаних трупів.
З метою недопущення помилок під час проведення огляду місць скоєння дорожньо-транспортних пригод, перед учасниками семінару виступив завідувач сектору автотехнічних досліджень відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Центру Ромашко Сергій Володимирович.
Для підведення підсумків проведення семінар-тренінгу, до НДЕКЦ завітав т.в.о. начальника СУ ГУНП в Черкаській області підполковник поліції Запорожець Олександр Григорович, який наголосив, що заняття подібного роду направлені перш за все на вирішення проблемних питань, з якими щоденно під час проведення оглядів місць подій стикаються інспектори-криміналісти. Запорожець О.Г. подякував керівництву Центру за постійну участь у підвищенні кваліфікації не лише інспекторів-криміналістів, а й інших працівників слідчих підрозділів ГУНП в Черкаській області.
На закінчення, кожному учаснику семінар-тренінгу були вручені свідоцтва про участь в заняттях та збірник матеріалів семінар-тренінгу, де стисло викладені основні рекомендації щодо виявлення слідової інформації та інша необхідна інформація.