Обережно, алкогольні та лікеро-горілчані вироби можуть бути неякісними

На сьогоднішній день алкогольні напої належать до товарів, які часто фальсифікуються. Це пов’язано з тим, що їх збут приносить чималі прибутки, а тому від збільшення обсягів виробництва, відповідно, збільшуються доходи від їх реалізації. Недбалих виробників мало турбує здоров'я споживачів фальсифікованої продукції. Часом пересічному громадянинові виявити «на око» підробку досить складно. Тому на допомогу приходять фахівці з науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, які мають спеціальне обладнання для встановлення відповідності стандартам того чи іншого алкогольного виробу. В дану установу на дослідження надходять найрозповсюдженіші види спиртного: спирт, горілка, лікеро-горілчані напої, водно-спиртові суміші, коньяк та вина. Перед експертами виникає необхідність дослідити, встановити природу цих рідин та виявити можливі способи їх фальсифікації.
Обережно, алкогольні та лікеро-горілчані вироби можуть бути неякісними
Найпоширенішими видами фальсифікації є продаж підакцизних товарів і технологічна фальсифікація – виготовлення алкогольної та лікеро-горілчаної продукції з використанням більш дешевої сировини, зменшення витрат на спеціальну підготовку води і т. д. Одними із найрозповсюдженіших способів фальсифікації алкогольних та лікеро-горілчаних напоїв є: повна або часткова заміна ректифікованого спирту на більш дешевий технічний; застосування води, що не відповідає вимогам технології; розбавлення чи повна заміна водою. До специфічних способів фальсифікації відносять: не вкладання в продукт окремих компонентів, які передбачені рецептурою, чи їх заміну на інші речовини, які близькі за органолептичними показниками (запахом, смаком і присмаком, забарвленістю, каламутністю) до речовин, передбачених рецептурою до кожного виду алкогольної продукції.
Обережно, алкогольні та лікеро-горілчані вироби можуть бути неякісними
Вина, наприклад, можуть підроблятися шляхом повної або часткової заміни одного вина іншим, тобто дорогого – дешевим із заміною етикеток, контретикеток, доведенням фізико-хімічних показників, для чого додають барвники, ароматизатори, цукор та спирт технічний; розбавлення вина водою із доведенням фізико-хімічних показників, які встановлені до даного напою, який підробляють. Ідентифікувати даний спосіб фальсифікації можна органолептичним методом, тобто на смак, запах або ж за зовнішніми ознаками.
Обережно, алкогольні та лікеро-горілчані вироби можуть бути неякісними
До спеціальних способів фальсифікації коньяку відносяться: заміна напою з невеликим терміном витримки; заміна спиртовим настоєм чаю; заміна спиртовим настоєм рослинної сировини з високим вмістом дубильних речовин (дубової стружки, лушпиння грецького горіху і т. д.). Виявити способи фальсифікації можна як за допомогою смаку, запаху, так і з застосуванням спеціальних приладів та інструментів. На базі НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області виконуються експертизи по дослідженню спиртовмісних сумішей, а саме зі встановлення їх природи, виду та відповідності вимогам чинних ДСТУ, ГОСТ, ТУ та інших нормативних документів.
2013.02.19
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter