Експерти-мистецтвознавці завітали на ювілейну виставку живопису народного художника України Івана Бондаря "УКРАЇНА – ШЕВЧЕНКІВ КРАЙ"
На гостинне запрошення від народного художника України Івана Івановича Бондаря експерти-мистецтвознавці Черкаського НДЕКЦ відвідали його ювілейну виставку.
Подія відбулася 1 жовтня у обласному Черкаському художньому музеї, у день народження художника, де пройшло урочисте відкриття персональної виставки, присвяченої 75-річному ювілею митця.
Виставка є своєрідним підсумком його плідної багаторічної творчої діяльності. Експозиція нараховує понад 90 живописних полотен, різних років, починаючи з 1980-х і до сьогодні.
Тематика і зміст творів Івана Бондаря – це опоетизований український світ, відтворений зі щирим вболіванням за долю України, за її народ. Улюбленим жанром Івана Івановича є пейзаж. Твори митця сповнені ліризму та душевності, розкривають важливу грань його творчості – уміння переконливо відтворювати неповторне розмаїття української природи: розлогі степи Наддніпрянщини, Карпати з їх характерною архітектурою і стрімкими ріками, Чернігівське Полісся і, звичайно ж, рідну Черкащину.
Композиційною довершеністю вирізняються квіткові натюрморти, оригінальністю просторових рішень вражають тематичні картини, зокрема історичні сюжети, які є втіленням глибоких філософських роздумів та переживань художника. Творчий хист Івана Бондаря експресивний, динамічний, помітний серед інших.
Друзі, колеги, представники Черкаського осередку Національної спілки художників щиро привітали неперевершеного майстра пензля та побажали йому міцного здоров’я та творчої наснаги.
Творчий доробок художника налічує понад 2000 картин. Картини майстра зберігаються в Художньому фонді, Міністерстві культури, а також у багатьох музеях та приватних колекціях України та за кордоном, зокрема у Німеччині, Англії, Японії, США, Нігерії, Австралії, Югославії, Канаді та ін.
Приємна, тепла атмосфера виставки залишила небайдужими відвідувачів та поціновувачів таланту Івана Івановича. А експерти з мистецтвознавства переглянули живописні твори, поспілкувалися з художником, отримали професійні настанови та позитивні емоції.