БУДІВЕЛЬНО-ТЕХНІЧНА ЕКСПЕРТИЗА

БУДІВЕЛЬНО-ТЕХНІЧНА ЕКСПЕРТИЗА

У Черкаському НДЕКЦ МВС України проводяться судові будівельно-технічні експертизи та експертні дослідження за експертною спеціальністю 10.6 «Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів».

Судова будівельно-технічна експертиза полягає в проведенні досліджень та наданні судовим експертом висновку з питань, які потребують спеціальних знань у галузі будівництва, з метою встановлення обставин, які підлягають доказуванню у конкретній справі (цивільній, господарській, адміністративній) або у кримінальному провадженні.

Крім того, за вказаним видом досліджень на платній основі проводяться експертні дослідження на замовлення фізичних та юридичних осіб, сторін судового розгляду у цивільних, господарських, адміністративних провадженнях.

Основними завданнями будівельно-технічної експертизи є:

- визначення відповідності виконаних будівельних робіт та побудованих об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд тощо) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва;

- визначення відповідності окремих елементів об'єктів нерухомого майна, конструкцій, виробів та матеріалів проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва;

- визначення та перевірка обсягів та вартості виконаних будівельних робіт і складеної звітної документації проектно-кошторисній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва;

- визначення вартості будівельних робіт, пов'язаних з переобладнанням, усуненням наслідків залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу тощо;

- визначення можливості розподілу об'єктів нерухомого майна, розробка варіантів розподілу.

Аналіз судово-експертної практики свідчить, що у переважній більшості випадків звернення замовників щодо проведення будівельно-технічної експертизи та експертного дослідження стосується вирішення наступних питань:

- чи відповідають виконані будівельні роботи проектній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва?

- чи відповідають об'єкти (будівлі, споруди тощо) проектно-технічній документації на їх будівництво (ремонт, реконструкцію) та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (містобудівним, протипожежним, санітарно-гігієнічним тощо)?

- чи відповідають виконані будівельні роботи (або окремі елементи об'єктів нерухомого майна, конструкції, вироби, матеріали тощо) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, стандартам, технічним умовам тощо)?

- який перелік та об'єми фактично виконаних будівельних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції)?

- яка вартість фактично виконаних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції) об'єктів?

- чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції) об'єктів обсягам та вартості, визначеним проектно-кошторисною або звітною документацією?

- до якого виду робіт (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт тощо) належать фактично виконані будівельні роботи на об'єкті?

- чи є об'єкт (результат виконання робіт) нерухомим майном?

- який ступінь будівельної готовності незавершеного будівництвом об'єкта?

- який технічний стан (ступінь фізичного зношення) об'єкта нерухомого майна (будівлі, споруди тощо)?

- яка вартість ремонтно-будівельних робіт (розмір завданої матеріальної шкоди), проведення яких необхідне для усунення пошкоджень унаслідок залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу тощо?

- чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва розділити (виділити частку) об'єкт нерухомого майна відповідно до часток співвласників (вказати частки)?

- які варіанти розподілу (виділення частки) об'єкта нерухомого майна можливо визначити відповідно до часток співвласників (вказати частки) та вимог нормативно-правових актів?

Усі зазначені питання на високому професійному рівні вирішуються експертами сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Черкаського НДЕКЦ МВС України.

При виникненні питань з приводу призначення та проведення будівельно-технічних експертиз (експертних досліджень) детальну інформацію можна отримати звернувшись безпосередньо до фахівців сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Черкаського НДЕКЦ МВС України за адресою: м. Черкаси, вул. Пастерівська, 104 або за телефоном (0472) 317-333; електрона адреса: cherkasy@dndekc.mvs.gov.ua

Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter