Інформація щодо профілактики злочинів, які скоюються зловживаючи довірою громадян, особливо осіб похилого віку

У Кримінальному кодексі України шахрайству присвячено статтю 190. Згідно з нею, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.), або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. Зловживання довірою є одним із способів вчинення шахрайства. Змістом обману як способу шахрайства можуть бути різноманітні обставини, щодо яких шахрай вводить в оману потерпілого. Зокрема, це може стосуватися характеристики певних предметів, або їх кількості, тотожності, дійсності, особи винного або інших осіб, певних подій, юридичних фактів, дій окремих осіб тощо.
Інформація щодо профілактики злочинів, які скоюються зловживаючи довірою громадян, особливо осіб похилого віку
Зловживання довірою може виявлятися у повідомленні потерпілому неправдивих відомостей або приховуванні певних відомостей, повідомлення яких мало б суттєве значення для поведінки потерпілого. Таким чином, обман може мати як активний (повідомлення потерпілому неправдивих відомостей про певні факти, обставини, події), так і пасивний (умисне замовчування юридично значимої інформації) характер. У другому випадку для встановлення факту шахрайства необхідно довести, що бездіяльність винного призвела до помилки потерпілого, наприклад, щодо обов’язковості або вигідності передачі майна шахраєві, або була причиною добровільної передачі потерпілим майнових благ.
Особливо легко піддаються омані особи похилого віку.
Інформація щодо профілактики злочинів, які скоюються зловживаючи довірою громадян, особливо осіб похилого віку
Щоб не стати жертвою злочину не викидайте листи, квитанції та рахунки, де чітко записані ваші прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, не поспішайте заповнювати та надсилати купони, розміщені у глянцевих журналах та газетах задля отримання безкоштовного пробника товару. Будьте уважними та не дайте задурити вам голову і переконати віддати останні гроші за непотрібні вам речі. Пам’ятайте, що людину досить складно обманути, коли вона сама не хоче бути обманутою.
2013.01.21
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter