Зустріч експертів Черкаського НДЕКЦ з видатними мистецтвознавцями
27 квітня у Черкаському обласному художньому музеї, у рамках популяризації Українського мистецтва, відбулася зустріч Черкаських експертів-мистецтвознавців з українським мистецтвознавцем, істориком мистецтва України, міжнародним експертом мистецьких творів, професором Дмитром Омеляновичем Горбачовим та іншими діячами у галузі мистецтвознавства.
Зустріч була присвячена творчості видатного українського художника та теоретика мистецтва Олександра Богомазова.
Дмитро Горбачов є автором більше 15 мистецтвознавчих книг, художніх альбомів та документальних фільмів, він спеціаліст з українського мистецтва, один із ідеологів так званого українського авангарду, користується авторитетом в Європі та Україні як експерт мистецьких творів і є консультантом аукціонів «Крістіз» (Christie's) та «Сотбіс» (Sotheby's), київського «Мистецького Арсеналу».
Присутні із захопленням слухали розповідь мистецтвознавця та познайомилися з творчістю Олександра Богомазова – українського художника - авангардиста світового рівня. І це змусило згадати про відомих у всьому світі майстрів, за походженням, вихованням, самосвідомістю і національними традиціями пов'язаних з Києвом, Харковом, Львовом, Одесою, таких як «найвірніший син України» Давид Бурлюк; поляк, котрий мав себе за українця, Казимир Малевич; професор Київського художнього інституту; засновниця української школи конструктивістської сценографії Олександра Екстер.
Розповідь також охопила час перебування Богомазова у м. Золотоноші, де він у період часу з 1917 по 1918 працював викладачем Золотоніського комерційного училища.
Розповідь доповнила Катерина Лебідь та Федір Александрович, які розповіли про ТОП-9 українських авангардистів та перформанс «Трикутник. Коло. Квадрат».
Експерти-мистецтвознавці Черкаського НДЕКЦ Солодовніков І.В. та Гончар Л.В. під час зустрічі познайомилися з провідними українськими мистецтвознавцями, взяли участь у обговоренні теми українського авангардного мистецтва часів його становлення та відкрили для себе багато цікавого і корисного, що обов’язково знадобиться у професійній діяльності.