Шахрайства з пластиковими картами в Україні та неправдиві телефонні повідомлення про загрозу життю, здоров’ю близьких родичів

В Україні почастішали випадки шахрайства з пластиковими картами. Причому все частіше зловмисники користуються Інтернетом. Шахраї під різними приводами випитували у користувачів інформацію про платіжні карти, після чого за лічені хвилини спустошували їх рахунки. Найпоширеніший прийом - розміщення на сайтах інформації про нібито виплати грошей, що проводяться на картку за проглядання реклами і регулярні його відвідини. Або, наприклад, власника повідомляють, що він виграв приз: для його отримання необхідно надати реквізити свого банківського рахунку.
Шахрайства з пластиковими картами в Україні та неправдиві телефонні повідомлення про загрозу життю, здоров’ю близьких родичів
Існують і випадки з розсилкою запитів про карткові реквізити під виглядом служби безпеки банку. Такі повідомлення часто приходять на електронну пошту українців: фінустанова посилається на те, що у них стався збій в комп'ютерній системі, і просить клієнтів подати йому втрачену інформацію. Такий обман отримав назву «фішинг», від англійського слова «рибалка».

Щоб не попадатися на вудку шахраїв, українцям радять не відгукуватися на пропозиції про швидкі заробітки, що заполонили сьогодні Інтернет і потрапляють до їх скриньки. Так, банк ніколи не звертатиметься до клієнтів за допомогою електронної пошти. І якщо такий лист дійшов до одержувача, йому слід одразу звернутися до цієї фінансової установи.

Також щоб не стати жертвою такого злочину потрібно користуватися антивірусними засобами, фаєрволами (мережевими сканерами), перевіряти носії інформації на наявність шкідливого програмного забезпечення та не розголошувати відомості, які використовуються для роботи системи «Клієнт банк» (паролі, інформацію про клієнта).

Для попередження викриття інформації з кредитної картки необхідно звертати увагу на пристрої вводу кредитної карти в банкомат, не передавати власну картку в чужі руки, стежити за тим, щоб вашу картку використовували лише за призначенням (не змогли застосувати портативний пристрій під одягом, наприклад, офіціанта).

Шахрайства з пластиковими картами в Україні та неправдиві телефонні повідомлення про загрозу життю, здоров’ю близьких родичів
Останнім часом збільшилась кількість злочинів де шахраї під час телефонної розмови вимагали гроші в замін на збереження життя чи здоров’я близьких родичів.

Зазвичай, такі злочини вчиняються у нічний час, коли особа не очікує дзвінка. Шахраї встановлюють, де знаходиться особа (за допомогою соц. мереж), також встановлюють, хто вимикає свій мобільний телефон вночі.

Щоб не стати жертвами такого виду шахрайства необхідно ні в якому разі не перераховувати чи передавати кошти шахраям, повідомити правоохоронні органи, по можливості, зв‘язатися з особою, яка нібито перебуває у небезпеці.

Сучасна злочинність не стоїть на місті, останнім часом шахраї озброєні відповідними пристроями та інструментами. Скімінг — інструмент хакера для зчитування інформації з магнітної доріжки кредитної картки. Це пристрій, що містить магнітну головку, підсилювач-перетворювач, пам'ять і перехідник для підключення до комп'ютера. Скімінг може бути портативним, зовсім мініатюрним.
2016.01.21
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter