Як не стати жертвою злочинних посягань

Щодня громадяни стають жертвами злочинних посягань. Зловмисники викрадають або ввійшовши в довірливі стосунки з жертвою, шахрайським шляхом заволодівають коштами, цінними речами чи іншим майном громадян. Аби уберегти себе від злочинних посягань необхідно знати декілька правил, яких слід завжди дотримуватись.

При зустрічі з підозрілою особою, яка в будь який спосіб намагається завести з Вами розмову та пропонує поворожити, ні в якому разі не погоджуйтеся під жодним приводом, особливо, коли вам віщують нещастя. Бо до нього й справді недалеко, якщо ви увійдете з цією людиною в контакт. Постійно роз’яснюйте своїм малолітнім дітям, що в подібних ситуаціях потрібно як найшвидше звернутися до дорослих осіб, які знаходяться поруч, з проханням провести додому чи школи та невідкладно зателефонувати до батьків

Щоб уберегти себе від кишенькових крадіїв правоохоронці радять завжди зберігати свої речі у внутрішніх кишенях одягу, у літній період – кладіть до кишень, які тісно прилягають до тіла. При виході з дому беріть з собою ту суму грошей, яку ви плануєте витратити та розраховуючись за придбаний товар намагайтесь всі гроші не діставати.

В темну пору доби по можливості не ходіть поодинці, уникайте погано освітлених вулиць, скверів, глухих, безлюдних місць, лісопаркових зон, районів будівництв. Вразі якщо Ви затримались допізна, зверніться з проханням до близьких або знайомих, щоб зустріли Вас та провели додому. При використанні випадкового попутного автомобіля, намагайтеся запам’ятати номерний знак і повідомте його комусь із знайомих по телефону. Якщо пізно ввечері з будь якої причини Вас зупиняють сторонні особи, не зупиняйтесь у темному місці, а продовжуйте рух до найбільш освітлюваної місцевості. Вірогідно, що зловмисники в такій ситуації відмовляться від злочинних дій.

Шановні громадяни, будьте уважними та обережними, не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки і намагайтеся дотримуватися вищезазначених порад. Таким чином Ви зможете зберегти власне здоров'я і особисті речі та не стати жертвою зловмисників.

Начальник сектору №3 відділу ТКЗ
ОВС НДЕКЦ при УМВС України
в Черкаській області
майор міліції
Бабенко О.Г.
2013.10.18
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter