Про проведення оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» визначає основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.

Керівництвом Черкаського НДЕКЦ МВС (далі – НДЕКЦ) приділяється значна увага реалізації загальнодержавної політики у сфері дотримання прав і свобод осіб з інвалідністю. На сьогоднішній день, в експертному підрозділі працює 44 особи з інвалідністю. З метою дотримання та реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю, виявлення та усунення перепон і бар’єрів, що заважають зазначеній категорії осіб у задоволенні їх повсякденних потреб, постійно діючою робочою групою НДЕКЦ проведено оцінювання роботи із забезпечення, дотримання та реалізації прав осіб з інвалідністю. Вказане оцінювання проводилось відповідно до вимог Методики оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Міністерстві внутрішніх справ України та центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 квітня 2018 року № 294.

За результатами проведеного оцінювання у лютому 2023 року визначено, що закони та інші нормативно-правові акти розроблені Міністерством внутрішніх справ України та центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України спрямовані на дотримання прав осіб з інвалідністю в Черкаському НДЕКЦ виконуються. Для здоров’я осіб з інвалідністю створено безпечні та нешкідливі умови праці, а також забезпечено права осіб з інвалідністю щодо залучення їх до суспільного життя нарівні з іншими працівниками НДЕКЦ. Звернення щодо порушень прав осіб з інвалідністю відсутні. Загальна оцінка за результатами оцінювання складає 21 бал, що відповідає належному рівню забезпечення в НДЕКЦ реалізації прав осіб з інвалідністю.

Про проведення оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю
Таблиця результатів оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter