Фахівці експертної служби України провели на Прикарпатті семінар-нараду

На базі Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України відбувся семінар-нарада фахівців експертної служби, які займаються комп’ютерно-технічними дослідженнями.

Фахівці експертної служби України провели на Прикарпатті семінар-нараду

У цьому заході взяли участь більше сорока працівників Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та експертів-криміналістів з усіх регіональних центрів. За словами заступника начальника ДНДЕКЦ МВС Костянтина Ковальова, фахівці експертної служби приїхали на Прикарпаття, щоб визначити проблемні питання та шляхи їх вирішення при виконанні комп’ютерно-технічних експертиз, обмінятися позитивним досвідом, ознайомитися з новими методами та програмними продуктами, сучасним станом нормативно-правового регулювання в цій галузі.

Фахівці експертної служби України провели на Прикарпатті семінар-нараду

"Такі семінари проводимо щорічно, обговорюємо проблемні питання, як їх вирішити, шляхи комунікації з нашими замовниками – органами досудового розслідування або суду, визначаємо можливості в певних напрямках діяльності, яке обладнання та програмне забезпечення доцільніше використовувати та інші питання, – розповідає Костянтин Ковальов. – Експерти спілкуються між собою, обмінюються досвідом, думками, напрацюваннями. За підсумками семінару-наради узагальнимо інформаційні матеріали і розішлемо по всіх регіональних центрах, для того, щоб фахівці в цій галузі могли використовувати в повсякденній діяльності. Це такий напрямок, який постійно потребує оновлення технічної бази. Інакше буде дуже складно доказувати протиправну діяльність, в здійсненні котрої злочинці використовують сучасне комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення».

Фахівці експертної служби України провели на Прикарпатті семінар-нараду

У програмі семінару-наради було більше десятка доповідей і виступів експертів-криміналістів, а також проведення круглого столу з дослідження програмного забезпечення, яке використовується для організації грального бізнесу. Зокрема, заступник завідувача лабораторії досліджень у сфері інформаційних технологій ДНДЕКЦ МВС Сергій Ковальчук поділився зі своїми колегами практичним досвідом із комп’ютерно-технічних досліджень шкідливого програмного забезпечення, призначеного для втручання в роботу АТМ-терміналів (банкоматів).

«Це напрямок є досить актуальним у зв’язку з появою шкідливих програм, які втручаються в роботу операційних систем та проводять шифрування даних, – каже Сергій Ковальчук. – В основному здійснюємо експертизи для слідчих підрозділів системи МВС, а також до нас звертаються органи прокуратури, антикорупційного бюро, інші ініціатори. Комп’ютерно-технічна експертиза не стоїть на місці. З розвитком інформаційних технологій з’являються нові об’єкти досліджень, відповідно потрібно використовувати, оновлювати програмне забезпечення».

Як розповів, заступник директора Івано-Франківського НДЕКЦ МВС України Руслан Мицкан, семінар-нарада всеукраїнського масштабу проводиться на базі івано-франківського експертного підрозділу вперше: «З’їхалися фахівці зі всієї України, які займаються досить новим напрямком судової експертизи, що динамічно розвивається. Цей захід допоможе їм набути більшого практичного досвід у з написання цього виду досліджень».

2017.10.30
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Вхід Скасувати   Ok   Введіть своє ім'я!
Увага! Для входу на сайт необхідно ввести свій e-mail та пароль.
Реєстрація Скасувати   Ok   На введений Вами E-mail надіслано лист з вказвками щодо продовження реєстрації.
Будь-ласка, перевірте свій E-mail
Введіть своє ім'я! Вибачте, але Ваше ім'я занадто коротке! Вибачте, але Ваше ім'я занадто довге! Введіть своє прізвище! Вибачте, але Ваше прізвище занадто коротке! Вибачте, але Ваше прізвище занадто довге! Введіть пароль! Вибачте, але Ваш пароль занадто короткий! Вибачте, але Ваш e-mail не коректний! Вибачте, але Ваш e-mail занадто довгий! Вибачте, але користувач з такими даними вже зареєстрований! Секретний код введений не вірно!
Увага! Всі поля обов'язкові до заповнення.
SEC CODE
Переконайтесь, що введений Вами e-mail є коректним,
на нього буде відправлено інструкцію з продовження реєстрації