Реформування Експертної служби МВС України

У листопаді 68 працівників Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Черкаській області були переведені на цивільну роботу. Як це відобразиться на їх майбутньому, діяльності Центру та роботі правоохоронців області "Прес-Центр" дізнався у керівника цієї установи Василя Аксьонова.

Василь Васильович налаштований оптимістично та переконаний, що зміни підуть Центру на краще. Навіть до реформи в Центрі працювало 20 "цивільних".

– У зв’язку з реформуванням структури МВС України наші експерти не будуть тепер залучатися до патрулювання вулиць, охорони громадського порядку тощо. Це дасть можливість сконцентруватися на судово-експертному забезпечення розкриття та розслідування злочинів та науково-дослідній діяльності. Наш Центр входить в число одних із кращих Центрів в Україні. Ми акредитовані за міжнародними стандартами ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 та маємо можливість проводити унікальні експертизи, результати яких можуть бути визнані у всьому світі. Приємно, що за не одне десятиріччя нашої роботи, не було жодного випадку визнання нашої експертизи такими, що не відповідають дійсності.

Всі НДЕКЦ тепер підпорядковані Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України з прямим підпорядкуванням МВС України, а не обласним управлінням поліції.

Черкаський НДЕКЦ МВС України виконує експертизи за 27 напрямками, які відповідно до чинного законодавства атестовані органами держстандарту України. П'ять із цих напрямків акредитовано Національними агентством України на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006. Це балістичні та трасологічні дослідження, дослідження технічного стану транспортних засобів, наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів і комп’ютерно-технічна експертиза. В 2016 році Черкаський НДЕКЦ МВС України планує розширити галузь акредитації ще на 2 напрямки.

Наразі у Центрі проводиться щомісяця близько 300 експертиз. Замовники: правоохоронці (МВС, СБУ, прокуратура), підприємства та організації, приватні особи.

Підприємства переважно замовляють експертизи по складовим тієї чи іншої продукції. А приватні особи переважно залучають експертів для почеркознавчої експертизи при вирішенні майнових суперечок.

Іноді люди замовляють експертизу продуктів. Звертаються щоб визначити оригінальність спиртних напоїв. Був випадок, коли жінка замовила експертизу харчів на вміст отрути.

За підтримки Державного науково-дослідного центру МВС України ми маємо необхідну матеріально-технічну базу та кваліфікованих працівників для надання якісних послуг правоохоронцям і населенню та працюємо над розширенням переліку послуг які надає Центр – наголошує Василь Аксьонов.

pres-centr.ck.ua
2015.11.30
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter