Нелегальний імпорт набирає обертів

Нелегальний імпорт набирає обертів
Шполянські вісті №24
Експертна служба УМВС України в Черкаській області неодноразово зверталася до автовласників із застереженням щодо поміркованого ставлення до покупки потриманого автомобіля. В зв’язку зі зміною законодавства в частині введення екологічного податку на утилізацію транспортних засобів різко зменшився легальний імпорт потриманих автомобілів із країн Західної Європи. Однак нелегальний імпорт лише набирає обертів. Інтернет-сайти наповнені оголошеннями про продаж нерозмитнених автомобілів популярних марок в доброму стані за досить низькими цінами.

Спритні ділки виготовляють фальшиві реєстраційні документи і номерні знаки досить високої якості та перепродують такі автомобілі вже за цінами, близькими до ринкових. Пересічному покупцеві самотужки виявити підробку документів чи ідентифікаційних номерів вузлів автомобіля практично неможливо. Прагнучи зекономити свої кревні на перереєстрації автомобіля в ДАІ, більшість довірливих покупців погоджується на оформлення нотаріального доручення або ж купують автомобіль, як кажуть, по технічному паспорту. Саме тут вони і потрапляють на гачок шахраїв. В подальшому, під час нагляду за дорожнім рухом, співробітники ДАІ виявляють нелегальні автомобілі та затримують їх до з’ясування обставин.

В більшості випадків їх конфіскують за рішенням суду за порушення митних правил, а викрадені повертають попереднім власникам без будь-якої матеріальної компенсації. Недарма народна мудрість гласить - скупий платить двічі. А тому, щоб не потрапити в когорту ошуканих, Експертна служба УМВС України в Черкаській області закликає громадян при купівлі потриманих транспортних засобів за будь-яких умов звертатися до її фахівців та фахівців ДАІ.

Фахівці експертної служби знаходяться при Звенигородському, Золотоніському, Корсунь-Шевченківському, Смілянському, Уманському, Шполянському, Черкаському реєстраційних підрозділах ДАІ.

Вартість послуги дослідження одного автомобіля та супроводжуючих його документів становить від 150 до 200 гривень, в залежності від виду транспортного засобу.

Додаткову інформацію з даного питання можна знайти на офіційному сайті НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області, e-mail: ndekc@ndekc.ck.ua.

Володимир Бурій,
старший експерт НДЕКЦ при УМВС України
в Черкаській області

2014.05.06
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Вхід Скасувати   Ok   Введіть своє ім'я!
Увага! Для входу на сайт необхідно ввести свій e-mail та пароль.
Реєстрація Скасувати   Ok   На введений Вами E-mail надіслано лист з вказвками щодо продовження реєстрації.
Будь-ласка, перевірте свій E-mail
Введіть своє ім'я! Вибачте, але Ваше ім'я занадто коротке! Вибачте, але Ваше ім'я занадто довге! Введіть своє прізвище! Вибачте, але Ваше прізвище занадто коротке! Вибачте, але Ваше прізвище занадто довге! Введіть пароль! Вибачте, але Ваш пароль занадто короткий! Вибачте, але Ваш e-mail не коректний! Вибачте, але Ваш e-mail занадто довгий! Вибачте, але користувач з такими даними вже зареєстрований! Секретний код введений не вірно!
Увага! Всі поля обов'язкові до заповнення.
SEC CODE
Переконайтесь, що введений Вами e-mail є коректним,
на нього буде відправлено інструкцію з продовження реєстрації