БАНКИ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО КЛІЄНТІВ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ

В Україні почастішали випадки шахрайства з пластиковими картами. Причому все частіше зловмисники користуються Інтернетом. За повідомленням однієї з найбільших платіжних систем в країні, активізувалися шахраї, які під різними приводами випитували у користувачів інформацію про платіжні карти, після чого за лічені хвилини спустошували їх рахунки.

Існують кілька основних прийомів, які зловмисники застосовують для отримання відомостей про карту.

Найпоширеніший — розміщення на сайтах інформації про нібито виплати грошей, що проводяться на картку за проглядання реклами і регулярні його відвідини. Або,наприклад,власника повідомляють, що він виграв приз: для його отримання необхідно надати реквізити свого банківського рахунку.

Існують і випадки з розсилкою запитів про карткові реквізити під виглядом служби безпеки банку. Такі повідомлення часто приходять на електронну пошту українців: фінустано-ва посилається на те, що у них стався збій в комп'ютерній системі, і просить клієнтів подати йому втрачену інформацію. Такий обман отримав назву «фішинг», від англійського слова «рибалка». Шахраї грамотно підходять до вибору жертв, часто потерпілими стають утримувачі елітного пластика і карт з кредитними лімітами.

Бази майбутніх жертв шахраї формують з даних банків, що купуються у працівників, або перехоплюються під час платежів в торговій мережі (канали зв'язку не завжди захищені відповідним чином), а також збираючи інформацію про користувачів платіжних систем, що працюють в режимі інтернет-банкінгу.

Щоб не попадатися на вудку шахраїв, раджу не відгукуватися на пропозиції про швидкі заробітки, що заполонили сьогодні інтернет і потрапляють до скриньки електронної пошти. Банк ніколи не звертатиметься до клієнтів за допомогою електронної пошти. І якщо такий лист дійшов до одержувача, йому слід одразу звернутися до цієї фінансової установи.

Втім, в Україні найбільш поширені причини втрати грошей з платіжних карт — неуважність самих клієнтів. Наприклад, якщо номер коду надряпаний на самій карті, написаний на папірці, який вкладений в гаманець разом з картою. Такий гаманець, що дістався кишеньковому злодієві, дає злодієві повний доступ до карткового рахунку.

Юрій Бондаренко,
експерт-криміналіст
"Шполянські вісті" №9 31.01.2014БАНКИ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО КЛІЄНТІВ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ
2014.02.17
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Вхід Скасувати   Ok   Введіть своє ім'я!
Увага! Для входу на сайт необхідно ввести свій e-mail та пароль.
Реєстрація Скасувати   Ok   На введений Вами E-mail надіслано лист з вказвками щодо продовження реєстрації.
Будь-ласка, перевірте свій E-mail
Введіть своє ім'я! Вибачте, але Ваше ім'я занадто коротке! Вибачте, але Ваше ім'я занадто довге! Введіть своє прізвище! Вибачте, але Ваше прізвище занадто коротке! Вибачте, але Ваше прізвище занадто довге! Введіть пароль! Вибачте, але Ваш пароль занадто короткий! Вибачте, але Ваш e-mail не коректний! Вибачте, але Ваш e-mail занадто довгий! Вибачте, але користувач з такими даними вже зареєстрований! Секретний код введений не вірно!
Увага! Всі поля обов'язкові до заповнення.
SEC CODE
Переконайтесь, що введений Вами e-mail є коректним,
на нього буде відправлено інструкцію з продовження реєстрації