«Вечірні Черкаси» №25 (19 червня 2013)

У роботі експерта нерви мають бути залізними
«Вечірні Черкаси» №25 (19 червня 2013)
Убивство, крадіжка, ДТП - на місці події якщо не першими, то вже точно після свідків опиняються працівники експертної служби МВС України. Про особливості їхньої роботи розповідає начальник сектора техніко-криміна-лістичного забезпечення роботи Придніпровського РВ у м. Черкаси УМВС області капітан міліції Віктор Туренко.

- Чим займаються ваші фахівці?
- Експертна служба збирає доказову інформацію по кримінальних справах, дорожньо-транспортних пригодах, шукає та знешкоджує вибухонебезпечні предмети, проводить різного роду експертизи та дослідження. Наші співробітники також беруть участь у огляді, допиті, обшуку, виїмці, відтворенні обстановки й обставин події, упізнанні.

- У чому важливість їхньої роботи?
- При проведенні оглядів місць подій та виконанні експертиз спеціалісти-криміналісти використовують науково-технічні засоби і криміналістичні методи. Саме вони дозволяють установити та закріпити факти, які полегшать пошук зловмисника і виявлять докази. Експерти-криміналісти не мають права помилятися. Наша помилка може коштувати або життя, або скаліченої долі, якщо невинна людина сяде в тюрму. У цій професії необхідні залізні нерви, витримка, уважність.

- Які нові методи роботи застосовуєте?
- Для виявлення відбитків пальців нині застосовують метод ціанакрилових сполук. При їхньому нагріванні виділяються пари, від яких проявляються відбитки. За допомогою реактиву DFO виявляють відбитки на папері. А SPR-препарати (хімічні речовини) дозволяють виявити відбитки на мокрих поверхнях. Sudan black застосовується для надання контрасту слідам рук на поверхнях, забруднених жирами та харчовими продуктами, а також для підсилення виявлених слідів за допомогою ціанакрилів. Так, під час замінуван-ня адмінбудівлі УМВС на слухавці за допомогою ціанакрилових з’єднань виявили слід пальця руки, за яким і вийшли на злочинця.
2013.06.21
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Вхід Скасувати   Ok   Введіть своє ім'я!
Увага! Для входу на сайт необхідно ввести свій e-mail та пароль.
Реєстрація Скасувати   Ok   На введений Вами E-mail надіслано лист з вказвками щодо продовження реєстрації.
Будь-ласка, перевірте свій E-mail
Введіть своє ім'я! Вибачте, але Ваше ім'я занадто коротке! Вибачте, але Ваше ім'я занадто довге! Введіть своє прізвище! Вибачте, але Ваше прізвище занадто коротке! Вибачте, але Ваше прізвище занадто довге! Введіть пароль! Вибачте, але Ваш пароль занадто короткий! Вибачте, але Ваш e-mail не коректний! Вибачте, але Ваш e-mail занадто довгий! Вибачте, але користувач з такими даними вже зареєстрований! Секретний код введений не вірно!
Увага! Всі поля обов'язкові до заповнення.
SEC CODE
Переконайтесь, що введений Вами e-mail є коректним,
на нього буде відправлено інструкцію з продовження реєстрації