Купуючи автомобіль з рук обов'язково покажіть його експерту

"Автомобіль - не розкіш, а засіб пересування" - красномовно віщує відомий кіношний герой. Однак, для більшості наших земляків, дуже часто, купівля власного автомобіля - то результат багаторічної праці, інколи навіть не одного покоління. Тож, таке придбання, для переважної більшості українців, ще й яка розкіш, і ставитися до неї необхідно з повною серйозністю та відповідальністю.

На жаль, далеко не кожен потенційний автовласник може дозволити собі купити автомобіль в автосалоні, убезпечуючи себе таким чином, від можливих "підстав". Тому більшості наших земляків, доступним залишається лише вторинний ринок автомобілів. На якому поряд з порядними продавцями нишпорить і безліч аферистів, готових добряче нажитися на необізнаних покупцях.

На сьогодні, в зв’язку з економічною та політичною ситуацією в країні пропозиція до продажу як нових так і потриманих автомобілів перевищує попит на них. А тому покупець в такій ситуації перебуває у більш вигідному положенні – автомобілі вже не хватають як "гарячі пиріжки", вони продаються лише за найвигіднішою для покупця ціною. І коли одні покупці, розуміючи всі ризики, принципово бажають офіційно оформити покупку, (перереєстрацію ТЗ) то інші й тут економлять на зайвих, на їх думку, витратах, (оформлюють доручення), розраховуючи на порядність продавця. Саме такі й потрапляють на гачок шахраїв, спокусившись низькою ціною. Як стверджує народна мудрість – яка рибка, така і юшка. І "підводних каменів" при цій операції може бути безліч – від банальних арештів (застав) майна чи несплачених кредитів, до перебування автомобіля в розшуку як викраденого чи ввезеного на територію України з порушеннями митних правил (відповідно із зміненими ідентифікаційними номерами чи реєстраційними документами). Ще одна категорія транспортних засобів сумнівного, а в більшості випадків кримінального походження, це так звані "віджаті автомобілі" у власників, які перебувають на тимчасово окупованій території сходу України. Їх особливість полягає в тому, що неприємності у нового власника автомобіля можуть з'явитися лише згодом.
І не потрібно пересічному покупцеві сподіватися на власний досвід, коли навіть досвідчені торговці потриманими автомобілями іноді потрапляють в халепу. Єдиним розумним рішенням в питанні придбання потриманого автомобіля є його перереєстрація в органах ДАІ з обов'язковим оглядом фахівця Експертної служби МВС до проведення фінансових розрахунків з продавцем. Якщо ж продавець з різних причин настійливо відмовляє Вас від огляду автомобіля експертом та його перереєстрації в ДАІ, відмовтеся від такого авто, якою б привабливою не була його ціна.

За статистикою Експертної служби УМВС України в Черкаській області лише в 2014 році в поле зору правоохоронців потрапило 22 автомобілі із зміненими ідентифікаційними номерами та 32 автомобілі із фальшивими реєстраційними документами. А скільки їх ще експлуатується, а відповідно і продається? Залишається лише здогадуватися. Тому, який спосіб оформлення вибрати при купівлі автомобіля, вирішувати саме Вам.

Державтоінспекція ж Черкащини та фахівці Експертної служби УМВС України в Черкаській області настійливо рекомендують, перед фінансовими розрахунками показати обраний вами транспортний засіб фахівцю – експерту. Проходження експертизи, убезпечить автовласників від купівлі кримінальної автівки. Адже якщо підробка виявиться в момент переоформлення, відповідати буде не покупець, а продавець.

Працівники експертної служби знаходяться при Центрах надання послуг, пов’язаних з обслуговуванням автотранспортних засобів, при ДАІ.
Тож, ласкаво просимо.

Микола Панченко,
начальник сектору комплексного дослідження ТЗ
НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області
2015.02.12
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Вхід Скасувати   Ok   Введіть своє ім'я!
Увага! Для входу на сайт необхідно ввести свій e-mail та пароль.
Реєстрація Скасувати   Ok   На введений Вами E-mail надіслано лист з вказвками щодо продовження реєстрації.
Будь-ласка, перевірте свій E-mail
Введіть своє ім'я! Вибачте, але Ваше ім'я занадто коротке! Вибачте, але Ваше ім'я занадто довге! Введіть своє прізвище! Вибачте, але Ваше прізвище занадто коротке! Вибачте, але Ваше прізвище занадто довге! Введіть пароль! Вибачте, але Ваш пароль занадто короткий! Вибачте, але Ваш e-mail не коректний! Вибачте, але Ваш e-mail занадто довгий! Вибачте, але користувач з такими даними вже зареєстрований! Секретний код введений не вірно!
Увага! Всі поля обов'язкові до заповнення.
SEC CODE
Переконайтесь, що введений Вами e-mail є коректним,
на нього буде відправлено інструкцію з продовження реєстрації