Небезпечна знахідка може стати фатальною

Вибухотехнічна служба Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Черкаській області працює за трьома основними напрямками: пошук та знешкодження вибухових пристроїв і речовин, їх дослідження та пожежно-технічна експертиза.
Вибухотехніки - це чи не наймобільніший підрозділ міліції, який технічно оснащений всіма необхідними засобами та пристроями, що призначені для знешкодження та переміщення вибухонебезпечних речовин.
Незважаючи на те, що війна давно закінчилась, щороку по всій території України від нищівної дії боєприпасів гинуть люди. Аналізуючи ситуацію майже всі з цих громадян самотужки знайшли чи відкопали снаряди, деякі намагались дістати з них вибухову речовину, а деякі просто кидали їх у багаття заради забави, і нажаль таких прикладів безліч.

Щоб вберегти себе від травмування або навіть смерті, потрібно знати і дотримуватись заходів безпеки при поводженні з боєприпасами. По-перше, про виявлену небезпечну знахідку необхідно відразу ж повідомити до міліції. Потім не порушуючи обстановки біля місця знаходження підозрілого предмету необхідно відійти на безпечну відстань та по можливості заборонити доступ до нього іншим громадянам.

Дотримуючись таких двох правил можна зберегти Ваше життя та убезпечити оточуючих від руйнівної дії вибуху. Пам’ятайте про те, що навіть кваліфіковані фахівці вибухотехнічного підрозділу НДЕКЦ працюючи на місці пригоди в захисних костюмах та бронежилетах, поводяться з такими боєприпасами не кваплячись і дуже обережно. В деяких випадках їх навіть заборонено піднімати і переміщувати, тому що за час, який боєприпаси знаходяться в землі, вибухові речовини взаємодіють з деякими металами і від їх контакту утворюються сполуки, які за своїми характеристиками можуть бути чутливими до удару, нагріву, тертя, інших механічних і теплових впливів та викликати непередбачувані вибухи.
Шановні громадяни, пам’ятайте, що необережне поводження з вибухонебезпечними предметами може призвести до трагічних наслідків. При виявленні металевих предметів схожих на боєприпаси, ні в якому разі не чіпайте і не переміщуйте їх, адже навіть необережний дотик до снаряду може призвести до вибуху. Виявивши таку знахідку, терміново повідомте про неї працівників міліції та державну службу з надзвичайних ситуацій.
2013.08.29
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Вхід Скасувати   Ok   Введіть своє ім'я!
Увага! Для входу на сайт необхідно ввести свій e-mail та пароль.
Реєстрація Скасувати   Ok   На введений Вами E-mail надіслано лист з вказвками щодо продовження реєстрації.
Будь-ласка, перевірте свій E-mail
Введіть своє ім'я! Вибачте, але Ваше ім'я занадто коротке! Вибачте, але Ваше ім'я занадто довге! Введіть своє прізвище! Вибачте, але Ваше прізвище занадто коротке! Вибачте, але Ваше прізвище занадто довге! Введіть пароль! Вибачте, але Ваш пароль занадто короткий! Вибачте, але Ваш e-mail не коректний! Вибачте, але Ваш e-mail занадто довгий! Вибачте, але користувач з такими даними вже зареєстрований! Секретний код введений не вірно!
Увага! Всі поля обов'язкові до заповнення.
SEC CODE
Переконайтесь, що введений Вами e-mail є коректним,
на нього буде відправлено інструкцію з продовження реєстрації