Пояснювальна записка до наказу МВС України


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


до наказу МВС України від __.05.2013 № ____ „Про затвердження Інструкції про порядок проведення криміналістичних досліджень транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, працівниками Експертної служби МВС України”

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Наказ МВС України від ___.05.2013 № _____ „Про затвердження Інструкції про порядок проведення криміналістичних досліджень транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, працівниками Експертної служби МВС України” розроблено Міністерством внутрішніх справ із власної ініціативи з метою приведення нормативно-правового забезпечення проведення криміналістичних досліджень транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 „Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів”.

2. Мета і шляхи її досягнення
Уведення в дію наказу приведе нормативно-правове забезпечення проведення працівниками Експертної служби МВС України криміналістичних досліджень транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 „Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів”.

3. Правові аспекти
Правовідносини в зазначеній сфері врегульовано Законами України „Про міліцію”, „Про судову експертизу”, постановами Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 року № 988 „Про утворення експертної служби Міністерства внутрішніх справ”, від 07 вересня 1998 року № 1388 „Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів”, від 04 червня 2007 року № 795 „Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання”, наказом Міністерства внутрішніх справ України та Державного комітету у справах охорони державного кордону України від 07 серпня 2000 року № 520/390 „Про затвердження Інструкції про спільну діяльність щодо виявлення викраденого автомототранспорту та порядок контролю транспортних засобів, які перетинають державний кордон України”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01 вересня 2000 року за № 571/4792, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09 серпня 2012 року ,,Про затвердження Положення про Експертну службу Міністерства внутрішніх справ України”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 вересня 2012 року за № 1541/21853, а також наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 листопада 2005 року „Про затвердження Інструкції про проведення огляду транспортних засобів та їх реєстраційних документів під час реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 листопада 2005 року за № 1424/11704, який наказом, що розробляється, визнається таким, що втратив чинність.

4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація акта не потребуватиме додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів
Нормативно-правовий акт погоджений усіма зацікавленими структурними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, погодження з іншими державними органами не потребує.

6. Регіональний аспект
Нормативно-правовий акт не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6-1. Запобігання дискримінації.
У наказі відсутні норми, що містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції
У нормативно-правовому акті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення
Нормативно-правовий акт розміщено на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України.

9. Позиція соціальних партнерів
Нормативно-правовий акт не стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу
Нормативно правовий акт не є регуляторним актом

11. Прогноз результатів
Нормативно-правовий акт дозволить привести нормативно-правове забезпечення проведення працівниками Експертної служби МВС України криміналістичних досліджень транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, у відповідність до законодавства.

Додаток: завірена копія висновку юридичної служби МВС України

на ___ арк. в 1 прим


Перший заступник Міністра

внутрішніх справ України
В.Б. Дубовик
____ ______________ 2013 р.
2013.07.25
Знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Вхід Скасувати   Ok   Введіть своє ім'я!
Увага! Для входу на сайт необхідно ввести свій e-mail та пароль.
Реєстрація Скасувати   Ok   На введений Вами E-mail надіслано лист з вказвками щодо продовження реєстрації.
Будь-ласка, перевірте свій E-mail
Введіть своє ім'я! Вибачте, але Ваше ім'я занадто коротке! Вибачте, але Ваше ім'я занадто довге! Введіть своє прізвище! Вибачте, але Ваше прізвище занадто коротке! Вибачте, але Ваше прізвище занадто довге! Введіть пароль! Вибачте, але Ваш пароль занадто короткий! Вибачте, але Ваш e-mail не коректний! Вибачте, але Ваш e-mail занадто довгий! Вибачте, але користувач з такими даними вже зареєстрований! Секретний код введений не вірно!
Увага! Всі поля обов'язкові до заповнення.
SEC CODE
Переконайтесь, що введений Вами e-mail є коректним,
на нього буде відправлено інструкцію з продовження реєстрації